web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Światowe spotkanie Byłych Wychowanków

W sobotę 27.11. spotkaliśmy się przy Wiślanej w gronie byłych wychowanków naszej Bursy, by wspólnie wziąć udział w drugim dniu Zgromadzenia Ogólnego Byłych Wychowanków Salezjańskich. Zgromadzenie

Ogólne organizowane jest raz na sześć lat i gromadzi byłych wychowanków z całego świata. Wydarzenie to jest świetną okazją na podsumowanie wszystkich sfer działalności Byłych Wychowanków na świecie oraz przedstawienie planów działań na kolejne lata.

W plan zgromadzenia wpisuje się także głosowanie nad wyborem nowych światowych przedstawicieli organizacji na kolejne 6 lat. W tym roku, z powodu trwającej pandemii, zgromadzenie odbyło się online. My, jako reprezentanci polskiej Inspektorii Warszawskiej, również zdalnie uczestniczyliśmy w zgromadzeniu, przysłuchując się zwłaszcza sprawozdaniom Prezydenta Byłych Wychowanków – Michala Horta i jego sekretarza, Petera Kovača. Ostatniego z  nich mieliśmy przyjemność gościć w Warszawie w 2020 roku.

Wydarzenie było też dla nas dobrą okazją, by spotkać się, łącząc byłych wychowanków z bursy z różnych lat i zastanowić się wspólnie nad naszym wkładem w rozwój Stowarzyszenia Byłych Wychowanków. Przedstawiona podczas zgromadzenia wizja tak prężnie działającej organizacji zachęciła nas do działania, by budować to stowarzyszenie także w naszej Bursie. Następne spotkanie odbędzie się już za dwa tygodnie!

Krzysztof Ciaranek, przewodniczący BWS

Powiązane posty:


Podziel się tym wpisem: