web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Inspektorialne akcje wakacyjne

Podopieczni salezjanów nie odpoczywają w wakacje. Na zbliżający się czas letnich ferii Inspektoria Warszawska przygotowała szereg inicjatyw.

Już niebawem, w dniach 25 – 28 czerwca w Czerwińsku nad Wisłą odbędzie się Salos Family Camp. To ogólnopolskie spotkanie rodzin, które wezmą udział w rywalizacjach sportowych i zabawach; pokazach teatralnych, artystycznych i koncertach; w panelach poruszających temat rodziny; we wspólnej modlitwie i Eucharystii. Na obozie gościć będą osoby ze świata sportu.

Od 27 czerwca do 6 lipca we Włoszech i Francji odbędzie się obóz integracyjny dla Liturgicznej Służby Ołtarza z Inspektorii.

W dniach 1 – 10 lipca w Różanymstoku zostały zaplanowane Rekolekcje Ewangelizacyjne Saruel. Ich celem jest stworzenie okazji do spotkania człowieka z żywym i kochającym Bogiem. Rekolekcje skierowane są do licealistów, studentów, młodzieży pracującej.

W terminie 9 – 16 lipca młodzież zgromadzi się w Ełku na szkole preSAO – Szkoła Animatorów Oratorium Stopień Zero. Szkoła podzielona jest na trzy stopnie. Zajęcia odbywają się w formie lekcji-konferencji. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik zdaje egzamin uprawniający go do zostania animatorem.

Między 15 a 26 lipca zaplanowana jest 32. Międzynarodowa Piesza Pielgrzymka z Suwałk do Wilna. Tradycyjnie pątnicy wyjdą z Suwałk z parafii Matki Bożej Miłosierdzia. W ciągu 10 dni przejdą około 270 kilometrów do Wilna, gdzie wezmą udział w uroczystej Mszy Świętej przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. „Wierni będą zanosić swoje intencje, jak również będziemy modlili się o zakończenie wojny na Ukrainie. Zgłaszać można się osobiście, przez internet lub drogą korespondencyjną. Kartę zgłoszenia, jak również szczegółowe informacje, można wydrukować ze strony internetowej pielgrzymki”. – powiedział ks. Michał Słojewski SDB.

W dniach 27 lipca – 5 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą odbędzie się SAOSzkoła Animatora Oratorium w stopniach I – IV.

Od 25 do 18 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą będzie miał miejsce 29. Festiwal Młodych Campo Bosko. Festiwal zrzesza młodzież w modlitwie i dobrej zabawie w duchu św. Jana Bosko. Ten święty kierował się w swojej pracy niecodziennymi metodami wychowawczymi. Spośród licznych praktyk można wskazać te przemawiające za relacjami rodzinnymi, zawiązywaniem przyjaźni, relacjami międzyludzkimi. Jego podopieczni brali udział w licznych wyprawach i wędrówkach, przedstawieniach teatralnych, grach, zabawach, konkursach, zawodach, turniejach, w aktywnościach związanych ze śpiewem, muzyką. Podobny duch ewangelicznej działalności ks. Bosko zachowany jest na Campo Bosco, podczas którego młodzież weźmie udział w licznych warsztatach, konferencjach, wysłucha świadectw. Nie zabraknie także czasu na zabawę, koncerty, gry i wspólne posiłki.

27 sierpnia Spotkanie Duszpasterzy Młodzieży nt. ŚDM Lizbona 2023 w Czerwińsku nad Wisłą.


Podziel się tym wpisem: