web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Łódź. Wspólnota Salezjańska i jej liczne dzieła

Parafia, oratorium, Wydawnictwo Salezjańskie to niektóre miejsca prowadzone przez salezjanów w Łodzi.  Praca współbraci skierowana jest do wiernych, jak również do tych, którzy łączą się wraz z nimi w charyzmacie salezjańskim.

Wizyta miała charakter duszpasterski i ewangelizacyjny. Jak mówił ks. Jarecki: „Moja tutejsza obecność wynika przede wszystkim z chęci spotkania się ze współbraćmi. Pragnę także zapoznać się z prowadzoną przez nich działalnością duszpasterską”.

Jednym z zadań należących do inspektora są odwiedziny wspólnot salezjańskich. Ksiądz Tadeusz Jarecki w ostatnich dniach (8–10 marca) odwiedził współbraci w Łodzi przy ul. Kopcińskiego.

Ks. inspektor dodał: „Jak wiemy, dzieła prowadzone na placówce w Łodzi są liczne. Wszyscy wkładają mnóstwo wysiłku w tę pracę. Pragnę każdemu osobiście podziękować za ten wysiłek. Wszystko, co robimy, jest na chwałę Bożą oraz promowanie dzieł salezjańskich”.

Salezjanie w Łodzi prowadzą:

– Duszpasterstwo parafialne;

– Duszpasterstwo Akademickie „Węzeł” – we wspólnocie każdy może znaleźć coś dla siebie, m.in. będzie mógł pogłębić wiarę, doświadczyć wspólnoty, poznać nowych ludzi oraz duszpasterzy;

– Oratorium tworzące wyjątkowe miejsce dla dzieci i młodzieży, gdzie czas wolny wypełniony jest przez wyszkolonych animatorów, prowadzących zajęcia: teatralne, sportowe, muzyczne, artystyczne i edukacyjne;

– Katechizację;

– Wydawnictwo Salezjańskie oferuje książki: teologiczne, hagiograficzne, o duchowości, literaturę dla dzieci i młodzieży (Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wydawnictwa);

– SL „SALOS”– organizacja prowadząca zajęcia sportowo-wychowawcze;

– Świetlicę Małych Dzieci, której misją jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni do szeroko pojętego wzrostu dzieci, opartego o wartości chrześcijańskie;

– Pracownię witraży.

Na zakończenie spotkania ks. Jarecki powiedział: „Dziękuję za Wasze świadectwo życia, wykonywaną pracę oraz tworzenie tej Wspólnoty”.

W czasie wizyty ks. Jareckiego w Łodzi odbyła się peregrynacja relikwii św. Artemidesa Zattiego.

Fot. ks. inspektor Tadeusz Jarecki

Każda wspólnota powinna mieć pasterza, czuwającego nad swoją owczarnią. Troska wyrażana przez przełożonych jest świadectwem miłości. Niech dzieła salezjańskie zyskują codziennie nowych wyznawców i rosną w siłę.


Podziel się tym wpisem: