web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Głosków. Harcerze i zuchenki dla Niepodległości Polski

W dniu 12 listopada 2023 roku, harcerze z 15 Mazowieckiej Drużyny Harcerzy im. Henryka Arctowskiego wraz z 8 Mazowiecką Gromadą Zuchenek “Strażniczki Malinowego Zagajnika” z Głoskowa uczcili pamięć o poległych w obronie kraju.

Wydarzenie zorganizowane było z okazji Święta Niepodległości w lokalnej parafii pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych. Spotkanie miało na celu upamiętnienie ważnego historycznego wydarzenia oraz propagowanie ducha patriotyzmu wśród uczestników.

W oratorium przy kościele zgromadziła się liczna grupa mieszkańców, w tym harcerzy, rodziców, oraz osoby starsze. Uroczystość rozpoczęła się od krótkiego powitania. Na wstępie przypomniano zebranym rys historyczny kraju i polskiej tożsamości, w którą wpisana jest walka o wolność.

Harcerze i zuchenki przygotowali pieśni patriotyczne – związane z historią Polski, walką o niepodległość oraz wartościami patriotycznymi. Melodie te wypełniły przestrzeń dźwiękiem i wprowadziły uczestników w wyjątkową atmosferę narodowego święta. By zwieńczyć te podniosłe chwile ostatnią wyśpiewaną pieśnią stał się hymn narodowy – “Mazurek Dąbrowskiego”. 

Choć wydarzenie zakończyło się zawiązaniem symbolicznego harcerskiego kręgu, nie było końca rozmowom o polskiej historii oraz tych, którzy poświęcili życie walcząc o wolność narodu. 

Inicjatywa harcerzy i zuchenek spotkała się z niezwykle pozytywnym odzewem mieszkańców Głoskowa. To wspólne spotkanie podkreśliło znaczenie pielęgnowania wartości patriotycznych i pamięci o historii Polski, zwłaszcza w dniu Święta Niepodległości.


Podziel się tym wpisem: