
Ostróda. Dziękczynienie i pomoc
Kiedy otwiera się słownik języka polskiego na haśle „pomoc”, oczom ukazuje się znaczenie: „dokonać jakiegoś wysiłku dla dobra jakiejś osoby, aby jej coś ułatwić lub poratować ją w trudnej sytuacji; też: dać komuś coś”.
Można powiedzieć, że ten wysiłek wpisany jest w naturę człowieka. Często podjęcie działań związane jest z pomocą duchową, fizyczną, psychiczną lub materialną. Niekiedy można zadać pytanie, czy lepiej jest dostać prezent, czy go ofiarować? W którym momencie napływa więcej szczęścia? To pytanie postawili sobie uczestnicy koncertu.
Wydarzenie odbyło się 25 maja w Zespole Szkół Salezjańskich w Ostródzie. Pomysłodawcy zorganizowali koncert „Dzieci i Młodzież – Rodzicom”.
W czasie koncertu uczestnicy świetnie się bawili, śpiewali piosenki, tańczyli i recytowali. Teksty wierszy i piosenek, które wyrażały przyjaźń, miłość i szacunek, wybrzmiewały w sali pełnej wzruszonych rodziców.
Święty Jan Paweł II powiedział: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”.
Koncert miał także wymiar charytatywny. Zgromadzeni wspierali najmłodszych związanych z ostródzką szkolną wspólnotą – Stasia i Olka. Chłopcy od początku swojego życia napotkali szereg trudności zdrowotnych.




Dzięki ludziom dobrej woli, młodzieży działającej w Samorządzie Uczniowskim i Wolontariacie przygotowano loterię fantową i stoisko ze smakołykami.
Cały dochód z koncertu został przekazany na pomoc w rehabilitacji Olka i Stasia.
„Dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom” – mówi jeden z organizatorów.
Powyższe działania wpisują się w założenia założyciela zakonu św. Jana Bosko: „Pamiętajcie, że każdy chrześcijanin musi przejawiać pozytywną postawę wobec bliźniego i że każde kazanie nie jest prawdziwsze niż dobry przykład”.