web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Nasz wychowanek …

W stycznia br. w 55 rocznicę pierwszej w Polsce udanej transplantacji nerki, w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej UCK WUM przeprowadzono rodzinne przeszczepienie nerki. 

Dawcą narządu dla pacjenta cierpiącego na przewlekłą niewydolność nerek był jego brat Jakub Fic – nasz wychowanek ze w Sokołowie Podlaskim. Operację przeprowadził zespół w składzie prof. Wojciech Lisik (operator), prof. Roman Danielewicz, dr hab. Piotr Domagała (operator), dr hab. Maciej Romanowski oraz pielęgniarki Zofia Przybyszewska i Anna Konczal.

Ostatnia operacja to kontynuacja wspaniałej tradycji i dokonań naszych transplantologów. Przypomnijmy, iż pierwszego udanego przeszczepienia dokonał 26 stycznia 1966 prof. Jan Nielubowicz z zespołem, w skład którego weszli: doc. Bolesław Marzinek, dr Jerzy Szczerbań, dr Waldemar Olszewski, dr Wojciech Rowiński, dr Marek Skośkiewicz oraz anestezjolodzy – dr Bogdan Kamiński, dr Janusz Kącki i dr Jerzy Siedlecki. Operację wykonano w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Katedra i Klinika Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej UCK WUM).

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowie.

Powiązane posty:


Podziel się tym wpisem: