web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Od muzyków z Lutomierska…

odmrożenie kultury

12 lutego młodzież klas III i IV naszej szkoły wraz z p. Emilia Merecka-Kułak i Ks. Dariuszem udali się do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Łódź od XIX wieku była największym w kraju ośrodkiem przemysłu włókienniczego.

Oprowadzeni zostaliśmy po wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”, która przedstawia historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców.

Losy bohaterów ukazane są na przestrzeni XIX i XX w. na tle zdarzeń historycznych i społecznych.

wizyta w opactwie romańskim

13 lutego udaliśmy się do Opactwa Romańskiego w Czerwińsku nad Wisłą, aby poznać historie i duchowe bogactwo tego niebywałego miejsca

Po zabytkowym terenie oprowadzili nas Salezjanie, którzy od prawie lat są kustoszami tego miejsca. Zobaczyliśmy m.in przepiękna romańską bazylikę wraz z Panią Mazowsza; muzeum Prymasa Polski kard. Augusta Hlonda; wystawę misyjną i oratorium – serce każdego dzieła salezjańskiego.

O godz. 12 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej jubileuszowej a na zakończenie pobytu udaliśmy się na parafialny cmentarz, aby pomodlić się za zmarłych salezjanów, wśród których spoczywają Ks. Antoni Chlondowski oraz Ks. Idzi Ogierman Mański – wielcy muzycy i propagatorzy muzyki kościelnej.

Ritornello Biuletyn Szkolny

Od stycznia 2020 roku Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła w Lutomiersku wydaje biuletyn szkolny pt. Ritornello.

Określenie to pochodzi z języka włoskiego i jest określeniem muzycznym, oznaczającym krótkie, epizodyczne, powtarzalne fragmenty wykonywanego dzieła muzycznego. Pełni w utworach instrumentalnych funkcję podobną do tej, jaką pieśniach i piosenkach pełni refren.

Zamysłem tego biuletynu jest, aby w dość krótkim, lecz treściwym przekazie, dzielić się z odbiorcami częścią naszego życia, nauki i pracy, które od prawie dwudziestu pięciu lat (od 1996) w Salezjańskich Szkołach Muzycznych przeżywamy.

W najnowszym numerze, pierwszym w tym roku m.in. o:

  • muzyczna historia Adama, ucznia klasy I
  • plejada salezjańskich gwiazd
  • uroczystość św. Jana Bosko
  • perspektywy na przyszłość

więcej informacji na stronie szkoły

https://lutomiersk.salezjanie.pl/pl


Podziel się tym wpisem: