web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Złote Odznaki „Za opiekę nad zabytkami”…

Pięć osób otrzymało wczoraj Złote Odznaki „Za opiekę nad zabytkami”. Ta nagroda jest nadawana jako zaszczytne wyróżnienie tym, którzy troszczą się o dobra kultury lub prowadzą działalność konserwatorską.  

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński na wniosek podlaskiego konserwatora zabytków Małgorzaty Dajnowicz przyznał złote odznaki pięciu osobom, które w szczególny sposób i z należytą starannością opiekują się podlaskimi zabytkami. W gronie wyróżnionych znaleźli się ksiądz Adam Wtulich, proboszcz parafii w Różanymstoku oraz ksiądz protojerej Sławomir Jakimiuk, który był proboszczem parafii prawosławnej w Jacznie.  

Dzięki staraniom ks. Adama Wtulicha w różanostockiej bazylice przeprowadzono wiele prac, wśród których należy wymieć: konserwację elementów płaskorzeźbionych, murowanych, tynkowanych, polichromowanych i złoconych ołtarzy bocznych Matki Bożej Różanostockiej i Serca Pana Jezusa oraz konserwacji ołtarzy bocznych, m.in. św. Jana Bosko, św. Antoniego i św. Teresy.

więcej: https://isokolka.eu/dabrowa-bialostocka/38609-zlote-odznaki-za-opieke-nad-zabytkami-przyznane

Powiązane posty:


Podziel się tym wpisem: