web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVI Igrzyska…

Młodzież z czterech województw uczestniczyła w sobotnich XXVI Inspektorialnych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Czerwińsku nad Wisłą. Młodzi sportowcy podzieleni na trzy grupy wiekowe rywalizowali na boiskach w duchu wychowania salezjańskiego: radości, przyjaźni solidarności i dobra. Do zawodów przystąpiło ponad 300 zawodników. 

– Jest to odpowiedź na te dzisiejsze czasy, aby poprzez sport poprzez zabawę, igrzyska rozwijać się, ale też kształtować piękne postawy fair play, przebaczenia i przede wszystkim przyjaźni i bycia razem – przyznawał ks. dr Tadeusz Jarecki SDB, inspektor inspektorii warszawskiej salezjanów. – To jest takie pierwsze większe spotkanie kiedy widzimy młodzież razem. Jak patrzy się na młodzież, powiedzmy na tę chęć kontaktu z kolegami, koleżankami, to jest to jest dla mnie ogromną radością i myślę, że to jest największy sukces tego spotkania – dodawał ks. Edmund Pleń SDB, krajowy duszpasterz sportowców.

– Ciężko pracowaliśmy na to, żeby ładnie się tutaj zaprezentować, ale aspekt sportowy to nie wszystko. Dla nas liczy się przede wszystkim super atmosfera, super ludzie, żeby było po prostu fajnie, żeby każdy się tu dobrze czuł – mówił Daniel Biernat ze Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej Salos „Wiślanie”, głównego organizatora sportowego wydarzenia.

Łukasz Wielechowski


Podziel się tym wpisem: