web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Letni wypoczynek z łódzkim oratorium

Po raz kolejny w czasie wakacji salezjańskie Oratorium im. Św. Dominika Savio w Łodzi zorganizowało wypoczynek dla dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku odbyły się dwa wyjazdy: do Czerwonej Karczmy koło Ostródy oraz do Domaniewic. Z atrakcji Mazur i Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej skorzystało w sumie 85 osób.

Pierwszy wyjazd – od 19 do 28 lipca – w formie kolonii odbywał się w salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym w Czerwonej Karczmie nad Jeziorem Pauzeńskim. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalnym SALOS „Róża Kutno” z Woźniakowa w wypoczynku wzięło udział ponad trzydzieści osób z Kutna i okolic.

Atrakcją kolonii było częste plażowanie i kąpiel w jeziorze, korzystanie z rowerów wodnych, kajaków i łódek, zajęcia  integracyjne, seans filmowy, dyskoteki, piesze spacery m.in. do Ostródy. Nie zabrakło także wycieczek autokarowych do Gietrzwałdu, Olsztyna i Lidzbarka Warmińskiego, Elbląga, Fromborka i Tolkmicka oraz rejsu statkiem z Ostródy do Starych Jabłonek. Najciekawszym jednak wyjazdem były odwiedziny Gdańska z atrakcjami miasta: stadionem piłkarskim, Westerplatte, Twierdzą Wisłoujście i Starym Miastem.

Kolejny wypoczynek w formie obozu profilaktycznego odbył się od 10 do 19 sierpnia w Domaniewicach na terenie malowniczej Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Skorzystały z nich dzieci i młodzież związane z łódzkim Oratorium im. Św. Dominika Savio. Podczas wyjazdu uczestnicy skorzystali z zajęć: wychowawczych, profilaktycznych, edukacyjnych i integracyjnych. Spotkali się także z salezjańskimi asystentami z Afryki, którzy przeprowadzili krótką animację misyjną. Wszyscy mogli również aktywnie odpoczywać dzięki wyjazdom do Ojcowskiego Parku Narodowego, Krakowa, zwiedzając wybrane zamki „Szlaku Orlich Gniazd” oraz do  aquaparku.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły przygotować i przeprowadzić tegoroczne kolonie i obóz: księdzu prezesowi SL SALOS „Róża Kutno” ks. Henrykowi Chibowskiemu, wychowawcom, animatorom i wolontariuszom z Oratorium salezjańskiego w Woźniakowie oraz Łodzi. Szczególną wdzięczność wyrażam władzom Urzędu Miasta Łodzi i Województwa Łódzkiego, które dofinansowały obóz profilaktyczny.

Ks. Piotr Szlufik SDB

Powiązane posty:


Podziel się tym wpisem: