web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

25 lecie szkoły w Lutomiersku

Dla wielu Salezjanów, nauczycieli, młodzieży, lokalnych władz i społeczności wrzesień 1996r. to wielkie wydarzenie, novum a nawet awangarda.

W niewielkiej miejscowości, jak to się zwykło mówić na wiosce w Lutomiersku, (które notabene od 1 stycznia 2022r stanie się miastem) powstało Salezjańskie Liceum Muzyczne, Szkoła Organistowska, jako kontynuacja Salezjańskiej Organistowskiej z Przemyśla.

Jubileusz rozpoczął się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył ks. Inspektor Tadeusz Jarecki SDB, który skierował do zebranych okolicznościowe słowo. Podczas Mszy św. nastąpiło prawykonanie kompozycji mszalnej Missa in honorem Beatae Mariae Virginis sub titulo Auxilium Christianorum autorstwa Michała Sławeckiego wychowanka naszej szkoły, dedykowana Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku z okazji 25-lecia jej istnienia. Kompozycję wykonał chór Kameralny KOE z Sokołowa Podlaskiego pod dyrekcją Anety Mroczek, wychowanki naszej Szkoły.

Po Eucharystii odbył się koncert w wykonaniu absolwentów, a po nim w auli internatu część oficjalna z przemowami, gratulacjami i wręczeniem okolicznościowych upominków przygotowanych specjalnie na tę okazję. 25-lecie przyciągnęło wielu Absolwentów – Byłych Wychowanków Salezjańskich, którzy w liczbie ok 100 tłumnie zgromadzili się na uroczystości. Wśród zaproszonych gości byli , szczególnie Ci, którzy związani byli i są z SOSM (byli asystenci, nauczyciele, wychowawcy), liczni dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół muzycznych z regionu, a także przedstawiciele władz wojewódzkich i lokalnych.

Z okazji z Jubileuszu 25-lecia działalności Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku Minister Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. dr hab. Piotr Gliński przyznał medale i honorowe dyplomy osobom związanym ze szkołą. Medale „Zasłużony Kulturze-Gloria Artis” otrzymali: ks. Zbigniew Malinowski SDB i ks. Kazimierz Dąbrowski SDB. Natomiast Dyplomy honorowe Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu za pełną oddania pracę pedagogiczną nauczyciele: Agnieszka Adrianowska, Emilia Merecka-Kułak, Agnieszka Wrocławska-Wieczorek.

Po oficjalnych uroczystościach, wspólnym zdjęciu i obiedzie, odbyło się spotkanie absolwentów i nauczycielki na Ośrodku Młodzieżowym Don Bosco, gdzie do późnych godzin nocnych można było wspominać stare dawne, młodzieńcze lata.

Powiązane posty:


Podziel się tym wpisem: