web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Pielgrzymka ósmoklasistów do Czerwińska

Maj jest szczególnym czasem nie tylko ze względu na przypadające w nim święta katolickie, ale również z tego powodu, że w tym miesiącu uczniowie szkół podstawowych i liceów piszą swoje egzaminy. Maturzyści pielgrzymowali do Częstochowy, by modlić się u stóp Matki Boskiej Częstochowskiej, a uczniowie ósmych klas przyjechali na pielgrzymkę do Czerwińska nad Wisłą.


11 maja na długo zapisze się w pamięci uczestników pielgrzymki do czerwińskiego sanktuarium. Uczniowie wraz z wychowawcami i salezjanami zgromadzili się na wspólnej Eucharystii, modlitwie i konferencji.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 160 uczniów z salezjańskich szkół w Legionowie, Łodzi, Mińsku Mazowieckim, Ostródzie i Sokołowie Podlaskim.

Program pielgrzymki objął m.in. zwiedzanie świątyni romańskiej i modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia. Krótką historię miejsca przedstawił ks. Krzysztof Lis SDB. Ważnym tematem wygłoszonej przez ks. Szymona Mastalerza SDB konferencji była „Relacja z Bogiem w poznawaniu siebie i swojej osobistej drogi życiowej”.

Najważniejszym punktem dnia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Julian Dzierżak SDB, inspektorialny radca ds. oświaty. Podczas Mszy Świętej „Zawierzaliśmy Bogu przez pośrednictwo Maryi zbliżający się czas egzaminów naszych uczniów oraz ich decyzje o wyborze szkoły ponadpodstawowej” – powiedział ks. Akacjusz Cybulski SDB, kierownik oratorium w Czerwińsku nad Wisłą.

W  kazaniu ks. Adam Węgrzyn SDB zwrócił uwagę, by każdy wierzący dawał przykład swoim życiem opartym na Chrystusie. Te świadectwa i wartości są niezwykle ważne, szczególnie w laicyzującym się świecie, który odrzuca samą myśl o Bogu. Inną kwestią, na jaką wskazał ks. Węgrzyn, były wartości chrześcijańskie. Kapłan podkreślił, że „Nie zawsze jest łatwo kierować się wartościami chrześcijańskimi, szczególnie gdy osoby obok postępują wbrew Bogu. Jednak Bóg jest dobrym pasterzem, daje siłę i wspomaga w wypełnianiu Jego woli i przykazań, tak by cieszyć się pełnią życia”.

Oprócz Eucharystii, modlitwy i konferencji, był czas na wspólny posiłek, po którym nastąpiła rekreacja – gra w siatkówkę i piłkę nożną, wspólne rozmowy i robienie zdjęć.

W wydarzeniu wzięła udział również czerwińska wspólnota, „za co serdecznie dziękujemy, było BOSKO” – podkreślił ks. Akacjusz.


Podziel się tym wpisem: