web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Praca ks. Michała Wociala

W ostatnich dniach gościem Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie był ks. Michał Wocial SDB. Kapłan na co dzień pracuje w Żytomierzu na Ukrainie. Salezjanie prowadzą tam szkołę, organizują dzieciom zajęcia w oratorium oraz półkolonie. Ks. Michał pełni funkcję dyrektora szkoły.

Misjonarz od pierwszego dnia rosyjskiego ataku na Ukrainę włączył się w pomoc humanitarną kierowaną z Polski. Ewakuował swoich podopiecznych i mieszkańców Żytomierza, rozwoził jedzenie i leki, koordynował nauczanie zdalne. Obecnie o swojej pracy mówi: „Czuję odpowiedzialność za salezjańską obecność w Żytomierzu, za ludzi, za dzieci, za możliwości, bo chcieliśmy zbudować nową szkołę. Szkoła ma powstać na nowym osiedlu, które się rozbudowuje. Teraz to wszystko przerwać? Nie chciałbym. To jest zobowiązanie, za które czuję się odpowiedzialny”. 

Ks. Michał, zapytany o nastroje mieszkańców, odpowiedział: „Narasta zmęczenie wojną. I przyzwyczajenie. Gdy przez pierwsze dwa tygodnie około 2 w nocy włączały się alarmy przeciwbombowe, schodziłem do schronu (piwnicy), teraz już tego nie robię”. 

„Prosimy o modlitwę w intencji ks. Michała i pozostałych misjonarzy, którzy pozostali na Ukrainie! Prośmy dobrego Boga o pokój” – mówi dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, ks. Jacek Zdzieborski SDB. 

Misjonarz pracuje na Ukrainie od 2005 roku. 


Podziel się tym wpisem: