web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Campo Bosco 2022


Więzy Krwi & Boskie DNA. Campo Bosco to weekendowy festiwal młodzieżowy, odbywający się w Czerwińsku nad Wisłą.

Festiwal zrzesza młodzież w modlitwie i dobrej zabawie w duchu św. Jana Bosko. Ten święty kierował się w swojej pracy niecodziennymi metodami wychowawczymi. Spośród licznych praktyk można wskazać te przemawiające za relacjami rodzinnymi, zawiązywaniem przyjaźni, relacjami międzyludzkimi. Praktyka rozwoju duchowego ks. Bosko znajduje swój wyraz w sposobie świętowania dni świętych, w celebracjach pełnych entuzjazmu i radości, we wspólnotach czy aktywności towarzystw. Jego podopieczni brali udział w licznych wyprawach i wędrówkach, przedstawieniach teatralnych, grach, zabawach, konkursach, zawodach, turniejach, w aktywnościach związanych ze śpiewem, muzyką.

Podobny duch ewangelicznej działalności ks. Bosko zachowany jest na Campo Bosco, podczas którego młodzież weźmie udział w licznych warsztatach, konferencjach, wysłucha świadectw. Nie zabraknie także czasu na zabawę, koncerty, gry i wspólne posiłki.

Hasło tegorocznego festiwalu brzmi: „Więzy Krwi & Boskie DNA”. Zaplanowane są rozmowy o rodzinie – jako przystani i ostoi, trudnościach i problemach mających w niej miejsce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu. W dniach 25 – 28 sierpnia czerwińskie ogrody wypełnią się młodymi ludźmi, którzy pragną wspólnie spędzić czas zarówno na modlitwie, jak i dobrej zabawie.


Więcej informacji o wydarzeniu:

Facebook; Instagram


Podziel się tym wpisem: