web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Wiślana Procesja Eucharystyczna

16 czerwca 2022 roku odbyła się jedyna taka w Polsce „Wiślana Procesja Eucharystyczna Bożego Ciała”. Liczący ok. 18 km wodny szlak zorganizowany został wraz ze współpracą nadwiślańskich parafii w Smoszewie, Chociszewie (Wychódźc) i Secyminie, salezjańskiej parafii w Czerwińsku nad Wisłą oraz Urzędem Miasta i Gminy w Czerwińsku nad Wisłą.

Na nadbrzeżach Wisły zbudowano cztery ołtarze. Do jednej z łodzi zabrano krzyż, do kolejnej chorągiew św. Barbary – patronki wodniaków, z kolei na drewnianej łodzi szkutniczej przygotowano ołtarz z Najświętszym Sakramentem, przy którym asystowali strażacy OSP trzymający baldachim. Na ponad 50 łodziach, pontonach, skuterach wodnych oraz większych jednostkach płynęli uczestnicy tej niepowtarzalnej procesji Bożego Ciała. I co ciekawe: w większości byli to ludzie młodzi oraz rodzice z dziećmi, którzy odpoczywając na wodzie, słuchali czterech Ewangelii i brali czynny udział w modlitwie i śpiewie.

Po dopłynięciu do Czerwińska nad Wisłą i modlitwie na bulwarze nastąpiło uroczyste odprowadzenie Najświętszego Sakramentu do czerwińskiej bazyliki połączone ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na zakończenie dla uczestników uroczystości odbyło się spotkanie braterskie na polderze wiślanym przy ulicy Praga w Czerwińsku nad Wisłą.


Podziel się tym wpisem: