web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Jubileusz 40-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie

W niedzielę, 26 czerwca, Polska Misja Katolicka w Berlinie świętowała jubileusz 40-lecia swojej działalności duszpasterskiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. inspektor Tadeusz Jarecki.

Duszpasterstwo dla Polonii w Berlinie prowadzą salezjanie z inspektorii warszawskiej. „W 40-letniej historii posługiwało tu wielu salezjanów, którym jestem bardzo wdzięczny za wszelkie dobro wyświadczone, pracę oraz troskę o drugiego człowieka” – mówił w kazaniu ks. Inspektor.

Kaznodzieja życzył wspólnocie parafialnej, żeby była znakiem miłości Boga, zaczynem który sprawia że rośnie całe ciasto, solą którą daje smak i światłem, które rozjaśnia.

W uroczystości brali udział także salezjanie, którzy kiedyś pracowali w duszpasterstwie Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie. Po Eucharystii odbył się festyn parafialny, który stał się okazją do wspólnego świętowania w gronie rodziny i znajomych.

Zwieńczeniem obchodu jubileuszu był koncert zespołu „Saxademus”. Zespół działa przy Akademii Sztuki w Szczecinie, w jego bardzo szerokim repertuarze znajdują się utwory muzyki klasycznej – dawnych, romantycznych i współczesnych kompozytorów.

Uroczystość stała się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu i ludziom, którzy prowadzili i prowadzą duszpasterstwo wśród Polaków w Berlinie, oraz do umacniania więzi we wspólnocie parafialnej.


Podziel się tym wpisem: