web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Książki dla dzieci o księdzu Bosko polskich autorów

W Wydawnictwie Salezjańskim ukazały się dwie książki dla dzieci o św. Janie Bosko, obie powstały w środowisku salezjańskim w Polsce.

Autorem najnowszej publikacji pod tytułem „Janek Bosko”, skierowanej do dzieci w wieku 6–9 lat, jest salezjanin, ks. Adam Cieślak. Książka opowiada o dzieciństwie Janka, jego przygodach i najważniejszych wydarzeniach. Jest bogato ilustrowana i powinna pomóc we wstępnym poznaniu księdza Bosko. To jednocześnie pierwsza publikacja z serii Boże dzieci. Kolejne zostaną poświęcone Laurze Vicunii Dominikowi Savio. Wydanie części o Laurze planowane jest jeszcze w tym roku.

Kilka miesięcy wcześniej wyszła inna książka dla dzieci pod tytułem „Janek”, której autorem jest Wojciech Kułak. Tytułowy bohater śni się współczesnej dziewczynce, Anieli, która zdenerwowana wróciła z nieudanej próby szkolnego teatru. We śnie rozgrywają się przygody jej i jej kolegów. Nad wyraz dojrzałym kierowcą ekologicznego busika, który zbiera paczkę przyjaciół, jest właśnie szesnastoletni Janek. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 10–12 lat i odwołuje się do biografii księdza Bosko. Również tej opowieści towarzyszą ilustracje.

Opisane pozycje dopełniają propozycje Wydawnictwa Salezjańskiego o św. Janie Bosko dla odbiorcy w każdym wieku:

6–9 lat – „Janek Bosko”;

10–12 – „Janek”;

13–16 – „Historia księdza Bosko w komiksie (trzy części), Spełniony sen”;

17–19 – „Spotkać księdza Bosko, Sny księdza Bosko”;

dla starszych ponadto między innymi książki z tekstami Świętego Jana Bosko: Wskazania duchowe. Antologia oraz Z dwóch ziaren wyrastają cztery kłosy. Mała antologia nauczania św. Jana Bosko o modlitwie.

Książki o św. Janie Bosko w księgarni internetowej wydawnictwa


Podziel się tym wpisem: