web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Spotkanie Zespołu Koordynacji Pomocy Ukrainie

W dniach 19 – 21 lipca w Domu Inspektorialnym w Warszawie odbyło się spotkanie Zespołu Koordynacji Pomocy Ukrainie, któremu przewodniczył ks. George Menamparampil – koordynator reagowania w sytuacjach kryzysowych.

W spotkaniu, które odbyło się częściowo w formule online, udział wzięli przedstawiciele salezjańskich organizacji z całej Europy (Hiszpania, Niemcy, Włochy, Mołdawia) oraz biskup diecezji kijowsko-żytomierskiej ks. Witalij Krywicki, przełożony salezjańskiej wizytatorii Ukrainy – ks. Mykhaylo Chaban, siostra Jolanta Lisak FMA oraz przedstawiciele wszystkich polskich Inspektorii odpowiedzialni za koordynację pomocy w sytuacji kryzysowej: ks. Krzysztof Tomeczkowski, ks. Lesław Klamer, ks. Marcin Wosiek.

Podsumowano dotychczasową pracę na rzecz uchodźców i Ukrainy, a także zaplanowano działania na kolejne miesiące. Nasi goście mieli okazję odwiedzić Oratorium w Warszawie, Ośrodek Misyjny oraz Czerwińsk nad Wisłą i zobaczyć, w jaki sposób salezjanie w Polsce niosą pomoc ofiarom wojny. 


Podziel się tym wpisem: