web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Młodzież z Ukrainy wypoczywa na Suwalszczyźnie

Inwazja na Ukrainę trwa już 162. dzień. Wojna odebrała normalność mieszkającym tam ludziom.

Wakacyjny czas dla wielu z nich wiązał się z rodzinnym odpoczynkiem. Wojna jednak zmieniła życie i losy milionów ludzi. Pomoc niesie każdy człowiek dobrego serca, w tym salezjanie.

31 młodych osób z ukraińskiego Żytomierza przybyło do Polski na zaproszenie salezjańskich parafii w Suwałkach i Różanymstoku.

Zaplanowano wiele atrakcji, wśród których wymienić należy m.in.: zwiedzanie Białegostoku, spływ kajakowy Czarną Hańczą, rejs statkiem „Żeglugi Augustowskiej”, wodne szaleństwo w aquaparku, wypoczynek na świeżym powietrzu – wypełniony przez sport i zabawy, wycieczki krajoznawcze.

Uczestnicy wzięli udział w dziękczynnej Mszy Świętej.

Młodzież ukraińska odwiedziła Salezjański Ośrodek Wychowawczy w Różanymstoku, w którym spędziła aktywny czas na grach i zabawach z polskimi rówieśnikami.

„Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli przyjazd i pobyt naszych gości w regionie północno-wschodniej Polski” – powiedział ks. Marek Gryn SDB.

Salezjańskie parafie z Suwałk i Różanegostoku pomogły młodzieży z Ukrainy jeszcze lepiej poznać polską kulturę, historię i polskie tradycje. Każdy dzień wzbudzał w uczestnikach inne myśli niż te o wojnie, która toczy się w miejscu ich zamieszkania. 


Podziel się tym wpisem: