web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Inspektorialne Spotkanie Animatorów już w Listopadzie

Po 9 latach Oratorium im. św. Dominika Savio w Płocku zostało organizatorem Inspektorialnego Spotkania Animatorów. Wydarzenie zaplanowane jest w terminie 10 – 13 listopada 2022 roku.

Tegoroczne „ISA” będzie przebiegało pod hasłem: „Gra o wolność”. „Wiele osób może się zastanawiać nad tegoroczną tematyką spotkania. Odpowiedzi należy szukać w wydarzeniach mających miejsce 104 lata temu, czyli w 1918 roku. Tamtejsze wydarzenia zapisały się w historii jako walka o wartości, jedność, wspólnotę, zjednoczenie” – powiedział ks. Damian Mackiewicz SDB.

Ciąg zdarzeń, skutkujących ostatecznie odzyskaniem niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów, pozwala żyć w wolnej Ojczyźnie. Współcześnie, dla upamiętnienia tego faktu, 11 listopada obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości. Ustanowione zostało w rocznicę zakończenia I wojny światowej i przekazania władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Tym bardziej cieszy fakt, że „ISA” odbędzie się w Płocku – historycznym miejscu Polski.

Podczas wizyty w Płocku, 10 kwietnia 1921 r., marszałek Józef Piłsudski odznaczył obrońców miasta, w tym także harcerzy. Uhonorowany został także Płock, który jako miasto-bohater otrzymał Krzyż Walecznych. Wyróżnienie to nadane zostało „za zachowanie męstwa i siły woli w ciężkich i nadzwyczajnych okolicznościach, w jakich znalazło się miasto, za męstwo i waleczność”.

„My w swojej codzienności również spotykamy się z wieloma sytuacjami, gdzie jako młodzi ludzie stawiamy czoła wielu trudnościom i zmagamy się ze swoimi słabościami. Jako osoby żyjące duchem wiary chrześcijańskiej, odnajdujemy nasz cel w Jezusie Chrystusie, który daje nam nadzieję. Iskrą takiej nadziei jest wolność, którą dostajemy szczególnie w sakramencie uzdrowienia, czyli pokuty i pojednania” – mówi jeden z uczestników spotkania.

Płock to nie tylko historyczne miasto, jest wyjątkowym miejscem także dla Kościoła. To tu 22 lutego 1931 r. św. Faustyna Kowalska miała wizję Jezusa Miłosiernego.

„Wspólnoty, które tworzymy w oratoriach, pomagają wzrastać w wierze. Animator to osoba, która zauważa potrzeby innych, wspiera i niesie pomoc drugiemu, rozwija się w duchu ks. Bosko” – mówi ks. Mackiewicz.

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Płocka na „ISA”. Spotkanie będzie doskonałą okazją do duchowego umocnienia się jako animator. Ponadto będzie to okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami wiary i świadczenia o Bogu wśród najbliższych.

Zainteresowanych prosimy o wysyłanie wstępnego formularza do końca września na adres: savioratorium@gmail.com lub dzwonienie do organizatora pod nr tel. 608-554-970.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku


Podziel się tym wpisem: