web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Oratoryjne „Ferie po łódzku”

W dniach 16–20 oraz 23–27 stycznia Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi zorganizowało „Ferie po łódzku”. W zajęciach uczestniczyło ponad czterdzieści osób – dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego, czyli świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i klubu środowiskowego „Źródło”.

Temat feryjnego wypoczynku nawiązywał do jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi. Z tej racji zaplanowano projekcje krótkich filmów dokumentalnych o mieście, quiz wiedzy oraz kolorowanie pocztówki z ważnymi budowlami Łodzi. Znaczącym elementem programu były piesze wycieczki do wybranych placówek muzealnych Łodzi: Muzeum Księży Młyn, Muzeum Lalki i Muzeum Farmacji.

W planie zajęć znalazły się też inne atrakcje, m.in. wyjście do sali zabaw, kina i na lodowisko. Nie zabrakło również zabaw integracyjnych, rekreacji i gry w bingo.

Ciekawym doświadczeniem stały się dla dzieci i młodzieży spotkania z gośćmi. Pierwszym z nich był ks. Tadeusz Furdyna – salezjanin, artysta malarz od półwiecza związany z Łodzią, którego pracownię wszyscy mogli zobaczyć. Uczestnicy zajęć feryjnych poznali także wolontariuszy misyjnych z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie, którzy w ostatnich dwóch latach doświadczyli pracy misyjnej. Byli to Maria Karos, która w zeszłym roku pracowała w placówce salezjańskiej w Wybrzeżu Kości Słoniowej, i Sylwester Kołodziejczyk, który przed dwoma laty był w Etiopii.

Uzupełnieniem codziennego programu wypoczynku były salezjańskie słówko połączone z modlitwą oraz wspólny posiłek.

Fot. Salezjanie Łódź

Placówki wsparcia dziennego – świetlica i klub środowiskowy prowadzone w Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi – pragną podziękować wychowawcom, animatorom, klerykowi asystentowi oraz wszystkim osobom życzliwym, które w jakikolwiek sposób wsparły „Ferie po łódzku”.

ks. Piotr Szuflik SDB


Podziel się tym wpisem: