web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

„Dzieła, prowadzone przez salezjanów, zasługują na rozgłos”

Salezjanie prowadzą wiele dzieł, m.in.: parafie, szkoły, ośrodek misyjny, wolontariat misyjny, bursy salezjańskie. Te i inne dzieła gromadzą wiele osób związanych z charyzmatem księdza Bosko.

3 marca odbyło się spotkanie inspektorialne osób odpowiedzialnych za Byłych Wychowanków Salezjańskich z inspektorii warszawskiej.

Wydarzenie odbyło się w bursie salezjańskiej na warszawskim Powiślu.

Byli tam obecni przedstawiciele z Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Zespołu Szkół z Łodzi.

Temat przewodni stanowiła animacja byłych wychowanków. Jej przesłaniem było nakreślenie planu i podjęcie działań, które doprowadzą uczestników do pozostania i rozwijania się w duchu i charyzmacie ks. Bosko.

Osoby odpowiedzialne za Byłych Wychowanków Salezjańskich szukały nowych inicjatyw, które będą zbliżały ich do charyzmatu salezjańskiego.

Ważnym punktem rozmów było promowanie salezjańskich podopiecznych. „To niewątpliwie dobra inicjatywa. Swoich najlepszych kolegów poznałem właśnie w szkole salezjańskiej. Te piękne dzieła, prowadzone przez salezjanów, zasługują na rozgłos” – mówi jeden z uczestników.

Byli Wychowankowie Salezjańscy mają wspólny cel – ewangelizację i podtrzymywanie salezjańskich inicjatyw, z którymi wiążą liczne wspomnienia.


Podziel się tym wpisem: