web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Uczniowie Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi wzięli udział w „Projekcie Sevilla”

Trzydziestu uczniów Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi wzięło udział we współfinansowanym przez Unię Europejską „Projekcie Sevilla”.

Program unijny obejmował dwie dwutygodniowe tury zagranicznych praktyk zawodowych dla informatyków i mechatroników.

Dla obu grup był to czas intensywnej pracy. Była to również okazja do zapoznania się z hiszpańską kulturą. Niebywale istotne okazało się odkrywanie śladów ks. Bosko wraz z hiszpańskimi uczniami i wychowawcami.

Uczniowie wrócili ci sami, ale nie tacy sami: „Wracamy bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia. Czas spędzony w Sevilli z pewnością przyniesie dobre owoce” – takie słowa dało się słyszeć w niedzielę, 5 marca, od powracających z Hiszpanii uczniów.

Obie grupy spotkały się w Sevilli ze swoimi rówieśnikami z Colegio Salesianos Santísima Trinidad. Uczniowie na kierunku mechatronika odbywali wówczas praktyki w warsztatach.

Wspólnym mianownikiem spotkań była osoba ks. Bosko. Wraz z uczniami w projekcie uczestniczyło czterech salezjanów ze wspólnot z Łodzi i Legionowa, dodatkowo czterech nauczycieli zawodu z Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi.

Fot. Salezjanie

„Zachęcamy do odwiedzenia strony projektu: https://www.facebook.com/ProjektSevilla, na której młodzi sami relacjonowali każdy z dni pobytu w Hiszpanii” – mówi ks. Dariusz Husak SDB dyrektor Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi.

Udział w projektach unijnych podnosi kwalifikacje. Uczniowie dzielą się zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Wyjazdy ubogacają kulturowo, uczą samodzielności i przełamywania barier (np. językowych).


Podziel się tym wpisem: