web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Być wychowawcami w dialogu z Bogiem w sprawowaniu sakramentów.

Sprawowanie sakramentów nie znajduje się już centrum życia młodych ludzi, a można powiedzieć, że nie jest nawet w centrum życia Duszpasterskich Wspólnot Edukacyjnych (WWD). Ksiądz Bosko natomiast jest świętym, który dostrzegał ogromną wartość wychowawczą Eucharystii i spowiedzi. W którym więc miejscu zaciął się ten mechanizm? Jakie są drogi dialogu, gdy chodzi o życie współczesnej młodzieży a życie sakramentalne? Po co te pytania? W jaki sposób należy zadziałać, aby ożywić ten dialog między liturgią a młodzieżą, między liturgią a WWD?

To tylko niektóre z pytań, na które spróbuje odpowiedzieć siostra Elena Massimi, córka Maryi Wspomożycielki, wykładowca teologii sakramentalnej i liturgiki, która z ramienia Konferencji Episkopatu Włoch odpowiada za sekcję muzyczną Krajowego Biura Liturgicznego, pełniąc również funkcję prezesa Stowarzyszenia Wykładowców Liturgiki. W rozmowie z nią będą dogłębnie omawiane takie kwestie, jak potencjał duszpasterski liturgii oraz trudności, z jakimi muszą się zmierzyć ci, którzy chcą być wychowawcami młodzieży w stylu Księdza Bosko.

Tak ogólnie przedstawia się to szóste i ostatnie spotkanie, które będzie mieć miejsce w najbliższą sobotę, 15 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 10.15, a które będzie transmitowane na Facebooku salezjanów włoskich i na kanale YouTube inspektorii Południowych Włoch.

Spotkanie wpisuje się w cykl “Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”, stanowiąc pogłębienie drugiej wytycznej programowej Przełożonego Generalnego po 28 Kapitule Generalnej (w zgromadzeniu, w którym zaprasza nas “DA MIHI ANIMAS, CETERA TOLLE”). W tym miesiącu tematem spotkania będzie: “Być wychowawcami w dialogu z Bogiem w sprawowaniu sakramentów”.

To spotkanie, które odbędzie się w ramach formacji ciągłej, jest organizowane przez Konferencję Salezjańskich Inspektorii Włoskich – Sektor Formacji i “Centro Studio dell’Opera dei Tabernacoli Viventi” Centrum Studiów Dzieła Żywych Tabernakulum, podobnie zresztą jak to było w przypadku wszystkich poprzednich spotkań, jakie odbyły się w ramach tego cyklu, a które dotyczyły: trzeciej wytycznej programowej Przełożonego Generalnego po 28 Kapitule Generalnej (żyć “Salezjańskim Sakramentem Obecności”) w edycji 2020-2021 oraz pierwszej wytycznej programowej, odnoszącej się do tożsamości salezjańskiej („Salezjanin Księdza Bosko Na Zawsze.  Sześciolecie wzrastania w tożsamości salezjańskiej”) w edycji 2021-2022.

Tekst za: ANS


Podziel się tym wpisem: