web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Sztukmistrz z Kokotka. Aktorzy studenckiego teatru trenują w NINIWIE

Aktorzy z Teatru ITP z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zawitali do Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA na coroczne warsztaty teatralne. To już ponad dwie dekady, odkąd tworzą ten niezwykły teatr, który swoje korzenie ma na KUL. W ciągu tych lat stworzyli wiele niezapomnianych spektakli…

-Od ponad 20 lat tworzymy Teatr ITP, który działa na KUL-u. W trakcie roku pracujemy systematycznie. Mamy dwie próby w tygodniu po trzy godziny, a co dwa tygodnie występujemy w weekendy. W ubiegłym roku byliśmy 53 razy na scenie – opowiada ks. dr Mariusz Lach SDB, założyciel i kierownik studenckiego Teatru ITP, a także adiunkt w Katedrze Dramatu i Teatru Instytutu Filologii Polskiej KUL.

Wśród prowadzących warsztaty znaleźli się m.in. twórcy musicalu „Jonasz”, który w formie megawidowiska został w 2015 roku wystawiony w katowickim Spodku, a współorganizatorem tego wydarzenia było Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA.

Podczas tych intensywnych dni aktorzy pracują nad wznowieniem dwóch dużych spektakli musicalowych: „Józef. Biblijna komedia muzyczna” oraz „Sztukmistrz z Lublina”. Za półtora tygodnia wystawiają musical na podstawie powieści Isaaca Singera w Teatrze Miejskim w Lublinie – to 2,5-godzinny spektakl z 13 piosenkami!

Podczas warsztatów – oprócz prób teatralnych, zajęć śpiewu i choreografii – codziennie odbywają się również Msze Święte oraz poranne i wieczorne modlitwy. To nie tylko okazja do doskonalenia talentów aktorskich, ale także czas poświęcony na pogłębianie duchowej więzi z Bogiem i wewnętrzny rozwój.

Więcej informacji i zdjęć znajdziesz w linku

Tekst za NINIWA


Podziel się tym wpisem: