web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Sokołów Podlaski. 30-lecie Salezjańskiego Liceum

30 lat temu, 1 września 1993 r., zabrzmiał pierwszy dzwonek w reaktywowanym po 45 latach Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym.

W ławkach trzech sal lekcyjnych zasiadło wówczas 34 uczniów klasy pierwszej, trzeciej i czwartej. Z roku na rok szkoła się rozrastała, uczniów przybywało, baza dydaktyczna była systematycznie unowocześniana.

Szybko okazało się, że trzeba przygotować kolejne pomieszczenia, niebawem rozpoczęto więc budowę nowej szkoły i pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

Obecnie w trzech budynkach uczy się 280 licealistów i 380 uczniów szkoły podstawowej.

30 lat minęło szybko, 16 września 2023 r. szkoła ponownie otwiera swoje drzwi, by uczcić, a zarazem podsumować ten czas, dokonania ludzi tu pracujących i osiągnięcia wyjątkowego liceum.

Tak wiele się wydarzyło – mury szkoły były świadkami wielu ważnych, doniosłych i wzruszających chwil. Wraz z upływem lat zmieniali się także dyrektorzy.

Jako pierwszy kierował placówką ks. Stanisław Bogdański, który już oręduje za nami z Domu Ojca, następnie na cztery lata stery przejął ks. Julian Dzierżak. Potem przez kilkanaście lat zarządzał nią ks. Dariusz Matuszyński dbając o to, by panował tu klimat wzajemnej pomocy, zaufania i bezpieczeństwa. Obecnie szkołą kieruje i pozwala jej rozkwitać ks. Stanisław Stachal.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się w Sokołowskim Ośrodku Kultury – zaproszeni goście oraz licznie zgromadzona społeczność szkolna wysłuchała wykładów dotyczących systemu wychowania księdza Bosko. Była również okazja obejrzeć część artystyczną w wykonaniu aktorów szkolnego koła teatralnego „Plaudite” (pod kierownictwem pani Ewy Artych) oraz wysłuchać występów wokalnych absolwentki Gabrysi Jaczewskiej oraz ucznia klasy maturalnej Janka Kraski.

Część artystyczną uświetnił „Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie”, w którego szeregach od lat tańczy i śpiewa wielu uczniów szkoły.

„Zaproszeni goście z wielką sympatią i życzliwością wypowiadali się o naszej szkole, życząc kolejnych dobrych i owocnych lat działania” – mówi jeden z organizatorów.

Kolejna część uroczystości odbyła się w kościele św. Jana Bosko, który jest szkolnym kościołem – tak wiele ważnych wydarzeń z życia szkoły ma tam swoje miejsce.

Mszy Świętej celebrowanej przez wielu przybyłych księży, w tym również absolwentów naszego liceum, przewodniczył ksiądz inspektor Tadeusz Jarecki.

Po Mszy Świętej nastąpiła mniej oficjalna część jubileuszowych obchodów – poczęstunek dla wszystkich, zwiedzanie nowej części szkoły, spotkania absolwentów w klasach pełniących chwilowo funkcje kawiarenek.

„Bardzo miło było powspominać, zobaczyć dawnych uczniów, spotkać koleżanki i kolegów” – mówi uczestniczka jubileuszu.

Wszystkim zaangażowanym w rozwój szkoły życzymy Bożego błogosławieństwa na kolejne lata.


Podziel się tym wpisem: