web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Druga edycja konkursu “Don Bosco Global Youth Film Festival”

Kiedy oficjalnie ogłoszono organizację drugiej edycji “Don Bosco Global Youth Film Festival” (DBGYFF), prace związane z tym salezjańskim festiwalem filmowym postępują do przodu.

Hasłem tegorocznego festiwalu brzmi: “Miłość buduje pokój i solidarność”.

W wydarzeniu wzięli udział młodzi ludzie związani ze środowiskami salezjańskimi lub Rodziną Salezjańską. Nie chce się przez to wykluczyć kogokolwiek, a raczej zwiększyć wkład, jaki mogą wnieść młodzi ludzie, którzy już znają i kochają charyzmat ks. Bosko.

Odzew ze strony młodych ludzi był bardzo duży, do 15 sierpnia nadesłano 540 materiałów filmowych wykonanych przez młodych ludzi z ponad 40 krajów na świecie.

Po nadesłaniu filmów lokalne, regionalne komisje przystąpiły do pracy. Dzięki platformie internetowej komisje pracujące w trybie cyfrowym, mogły obejrzeć filmy krótkometrażowe ze swojego regionu i dokonać oceny zgodnie z kryteriami kompetencji i wiarygodności. Każdy film był oglądany przez co najmniej trzy różne osoby, właśnie po to, aby zapewnić niezależność i różnorodność oceny.

“Do tej pory byliśmy świadkami barwnej kolekcji pięknych, różnorodnych filmów, z których każdy wyraża własną wrażliwość, zawsze wykazując swoją świeżość i wzruszając. W tych krótkich filmach są odzwierciedlone oblicza kontynentów świata, uśmiechy, pot i łzy, ale przede wszystkim aspiracje i marzenia młodych ludzi, a także sugestie, jak można budować pokój i solidarność poprzez miłość. To było naprawdę wzruszające doświadczenie móc być świadkiem tak wspaniałego spektaklu” – powiedział dyrektor DBGYFF 2023, ks. Harris Pakkam.

Spośród nadesłanych materiałów, wybrano ponad 50 najlepsze obrazów filmowych, które zostaną pokazane na całym świecie i będą rywalizować o najlepsze miejsca w ostatnich dniach festiwalu. Ponadto każde regionalne jury mogło sporządzić swój własny wewnętrzny ranking i wybrać te filmy krótkometrażowe, które zgodnie z przyjętymi kryteriami zasługują na nagrody regionalne.

“Najciekawszą rzeczą w tej edycji jest koniec festiwalu, który odbędzie się jednocześnie na całym świecie w różnych lokalizacjach między piątkiem 13 a sobotą 14 października 2023 r., odbędzie się w Los Angeles, u podnóża „Hollywood Hill”. Przez wybór miejsca pragniemy przybliżyć młodych ludzi do serca przemysłu filmowego” – powiedział ks. Gildasio Mendes, radca generalny ds. komunikacji społecznej.

Będzie to możliwe za sprawą wspólnoty “Don Bosco Youth Center” z Los Angeles, która będzie gospodarzem oficjalnej ceremonii wręczenia nagród dla filmów krótkometrażowych. Jest to owoc współpracy różnych środowisk edukacyjnych i komunikacji społecznej salezjanów z regionu Los Angeles, a inspektorią Zachodnich Stanów Zjednoczonych. 

Sektor Komunikacji Społecznej kieruje ponownie zaproszenie do wszystkich salezjanów i członków Rodziny Salezjańskiej, świeckich współpracowników i wszystkich tych, którzy towarzyszą młodym ludziom, aby nie przegapili tegorocznej edycji. Festiwal będzie doskonałą okazją do wsłuchania się w głos młodych ludzi, zainspirowania się ich pomysłami, a także do wspólnej zabawy, stąd ważne będzie towarzyszenie różnym lokalnym wydarzeniom związanym z tym festiwalem poprzez odpowiednią organizację dni festiwalowych.


Podziel się tym wpisem: