web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Warszawa. Inspektorialne Spotkanie Animatorów 

Charyzmatyczni i aktywni animatorzy salezjańscy zdominowali Warszawę.

W dniach 10 -12 listopada przy ul. Kawęczyńskiej odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział animatorzy z Czerwińska, Ełku, Łodzi, Olsztyna, Płocka, Sokołowa, Suwałk, Warszawy, Woźniakowa oraz Żyrardowa.

Dodatkowo gośćmi spotkania była młodzież z oratoriów sióstr salezjanek z Kielc, Lublina, Różanegostoku i Warszawy.

Spotkanie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, na którym było ponad 250 osób. 

Uczestnicy wzięli udział w biegu niepodległości z okazji Święta Niepodległości. Organizatorzy zorganizowali konferencję formacyjną. Niektórzy uczestnicy stanęli do rywalizacji sportowej. Rozegrano mecze siatkówki, koszykówki. Inni obecni byli na warsztatach plastycznych w czasie których tworzyli kotyliony, na Święto Niepodległości.

Zdolni i utalentowali animatorzy zaprezentowali swoje umiejętności podczas gry na instrumentach: gitarze, skrzypcach, bębnach i innych.

Spotkanie wypełniała modlitwa, adoracja przed Najświętszym Sakramentem, wspólna Eucharystia.

Niepowtarzalną atrakcją była wizyta w Muzeum Pragi. Miejsce jest współtworzone przez mieszkańców prawobrzeżnej części Warszawy. Muzeum angażuje lokalne środowisko, wychodzące z działaniami poza swoje mury – takie jest Muzeum Warszawskiej Pragi.

Wystawa stała to opowieść o prawobrzeżnej Warszawie poprowadzona na wiele sposobów. W Sali Historii Pragi można przejść wzdłuż osi czasu, poznając dzieje miasta od XVI wieku do dziś – w oparciu o miedzioryty, obrazy, fotografie i multimedia. Uwagę przykuwa wielka makieta Golędzinowa, Pragi i Skaryszewa prezentująca ich wygląd z drugiej połowy XVIII wieku.

Znajdująca się piętro wyżej Sala Targu Praskiego, z aranżacją nawiązującą do tradycji handlowych tej części Warszawy, pokazuje eksponaty i multimedia związane z lokacją Pragi, tutejszymi bazarami i targami, rzemiosłem, przemysłem, aktywnościami społecznymi, sposobami spędzania wolnego czasu i infrastrukturą. Tu zobaczymy prawdziwą laskę do mierzenia konia w kłębie, maszynę do robienia kajzerek, fotografie ukazujące bogate życie społeczne, sportowe i rekreacyjne mieszkańców.

Zabytkowe piwnice Muzeum pełne są instalacji artystycznych. Starsi wspomną tu koncert Steviego Wondera na Stadionie Dziesięciolecia, młodszych zadowolą współczesne rytmy. Potem wszyscy zasłuchają się w Archiwum Historii Mieszkańców – anegdotach opowiadanych przez prażan. Interesującym zabytkiem są też odkryte na miejscu sale starych żydowskich modlitewni z zachowanymi malowidłami ściennymi.

Uczestnicy spotkania byli zachwyceni organizacją wydarzenia, dlatego jak sami mówią: „Ogromne podziękowania kierujemy do organizatorów – Oratorium św. Jana Bosko w Warszawie na czele z kierownikiem ks. Sławomirem Szczodrowskim SDB, wraz z całym zespołem świeckich współpracowników i animatorów oraz wspólnocie salezjańskiej, która otworzyła się na liczną grupę młodzieży”.

Fot. Salezjanie

Źródło: Tekst za Muzeum Warszawskiej Pragi


Podziel się tym wpisem: