web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Łódź. Salezjańskie ferie

Przez dwa tygodnie ferii zimowych Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi zorganizowało zajęcia dla swoich podopiecznych.

Uczestniczyło w nich ponad pięćdziesiąt osób – dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego. W ciągu roku uczęszczają do świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i młodzieżowego klubu środowiskowego „Źródło”.

Tegoroczny temat prowadzonych zajęć nawiązywał do jubileuszu 200-lecia proroczego snu młodego Janka z dziewiątego roku życia. Z tej racji ferie przeżywano pod hasłem: „Boskolandia – kraina snów Jana Bosko”.

W planie zajęć były integracja, rekreacja, wyjścia do kina, muzeum, warsztaty z robienia pizzy, warsztaty muzyczno-wokalne, spotkanie z gościem, warsztaty plastyczne, zajęcia edukacyjne, pełna wrażeń gra w bingo.

Ważnym elementem programu były także wspólne modlitwy, słówko oraz Msza św. w każdym z dwóch tygodni.

Uzupełnieniem codziennego programu odpoczynku był wspólny poczęstunek.

Placówki wsparcia dziennego – świetlica i klub środowiskowy – prowadzone w Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi, pragną podziękować współbraciom salezjanom, wychowawcom, wolontariuszom oraz wszystkim osobom życzliwym, które w jakikolwiek sposób wsparły to wydarzenie. Swoją wdzięczność wyrażamy także władzom Urzędu Miasta Łódź, które dofinansowały w bieżącym roku działalność świetlicy i klubu środowiskowego.

Autor: ks. Piotr Szlufik SDB.


Podziel się tym wpisem: