web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Kutno-Woźniaków. Rekolekcje Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic

Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. To czas nawrócenia, rozważania Męki Pańskiej, stawania się lepszym przez czynienie modlitwy, jałmużny i postu. Dobrze znane i praktykowane są rekolekcje.

Najczęstszą formą tej praktyki są nauki głoszone przez księdza rekolekcjonistę, rozważanie fragmentów biblijnych, korzystanie z sakramentów, umacnianie cnót kardynalnych (wiary, nadziei i miłości).

„Mówić Bogu: Ojcze”, tak brzmiało hasło tegorocznych rekolekcji wielkopostnych Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic Prowincji Warszawskiej.

Rekolekcje odbywały się w dniach 16–18 lutego w Kutnie-Woźniakowie.

Nauki wygłosił ks. Dionizy Mróz SDB.

W rekolekcjach udział wzięli również: ks. Henryk Bonkowski SDB, s. Teresa Nowak FMA, Salezjanki Współpracownice, Salezjanie Współpracownicy i Aspiranci z Czerwińska nad Wisłą, Katowic, Kielc, Kutna-Woźniakowa, Łodzi, Olsztyna, Płocka, Poznania, Różanegostoku, Sokołowa Podlaskiego, Suwałk, Warszawy i Żyrardowa. Łącznie słuchaczy było 62.

Spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem drogi krzyżowej.Punktem kulminacyjnym każdego dnia była Eucharystia. Dzień rozpoczynał i kończył się wspólną modlitwą. Był czas na osobistą rozmowę z Bogiem w trakcie adoracji Najświętszego Sakramentu. Kto chciał, mógł skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Dzień kończył się salezjańskim słówkiem na dobranoc oraz rozmowami „niedokończonymi”.

„Wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznych rekolekcjach, serdecznie dziękuję i życzę obfitego czasu Wielkiego Postu” – mówi p. Elżbieta Gawłowska – koordynator prowincjonalny SSW.

Rekolekcje mają przygotować wiernych na najważniejsze wydarzenie, jakim było zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Fot. Salezjanie Kutno – Woźniaków

Podziel się tym wpisem: