web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Giżycko. Spotkanie zarządu szkół salezjańskich

Kadra zarządzająca szkołami salezjańskimi w Inspektorii Warszawskiej odbyła swoją doroczną konferencję.

Tym razem spotkanie odbyło się w Giżycku – w pięknym otoczeniu natury. Zjazd miał miejsce w dniach 16–18 lutego.

Dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół spotkali się, by omówić najważniejsze sprawy dotyczące oświaty salezjańskiej i bieżące wyzwania.

Refleksji i pracy towarzyszyło pragnienie polepszenia jakości pracy placówek, a w tym przede wszystkim troska o ukształtowanie w wychowankach kluczowych kompetencji, wynikających z systemu prewencyjnego.

W czasie zjazdu odbyło się szkolenie, w ramach którego uczestnicy poznali metodę dbałości o własny dobrostan. W sytuacjach stresowych, wytężonej pracy i wielu wyzwań jest to narzędzie niezbędne do tego, aby nie poddać się presji negatywnych emocji, a wprost przeciwnie, by praca przynosiła satysfakcjonujące efekty.

„Wyposażeni w wiedzę i nabyte umiejętności, bardziej zintegrowani przez współpracę i wspólnie spędzony czas gotowi jesteśmy do podejmowania kolejnych wyzwań” – mówi jeden z dyrektorów.

Spotkanie zakończyło się odwiedzinami najmłodszej szkoły w Inspektorii Warszawskiej, która rozpoczęła swoją działalność w Ełku 1.09.2023 r. jako Salezjańska Szkoła Podstawowa.

Fot. Salezjanie

Podziel się tym wpisem: