web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Łódź. Wizyta ks. Romana Jachimowicza

Szkołę przy ul. Wodnej w Łodzi odwiedził Radca Regionalny na Europę Północną i Środkową ks. Roman Jachimowicz.

Jego wizyta w szkole, w środę 28 lutego, związana była z wizytacją w Inspekorii Warszawskiej z ramienia Przełożonego Generalnego Salezjanów ks. Fernandeza Artime.

Spotkanie z ks. Jachimowiczem obyło się na „Słówku” o 11:30 w auli szkoły. Zgromadziła się cała Szkoła Salezjańska (podstawówka i liceum) oraz Szkoła Rzemiosł. Po wspólnej modlitwie gościa przedstawił i wprowadził przełożony wspólnoty salezjańskiej na Wodnej ks. Przemysław Solarski.

Ksiądz Radca skierował „Słówko”, opowiadając o swojej pracy, o regionie, nad którym sprawuje pieczę, oraz o sytuacji dzieci i młodzieży z różnych krajów Europy.

Ponieważ tego dnia wypadały imieniny ks. Jachimowicza, przedstawiciele szkół złożyli mu najlepsze życzenia i wręczyli prezent.

Całość zakończyło błogosławieństwo udzielone przez gościa.

W strukturze organizacyjnej całego Zgromadzenia Radca Regionalny jest odpowiedzialny za dzieła salezjańskie w określonej części świata (w przypadku ks. Romana Jachimowicza jest to Europa Środkowa i Północna) oraz jest doradcą Przełożonego Generalnego Salezjanów. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie SDB.ORG.


Podziel się tym wpisem: