web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Częstochowa. Młodzi u stóp „Czarnej Madonny”

Na Jasnej Górze, u stóp cudownego obrazu Matki Bożej, odbyło się doroczne czuwanie maturzystów ze szkół salezjańskich Inspektorii Warszawskiej. Tegoroczne spotkanie zgromadziło ponad sto dziewięćdziesiąt młodych osób. Młodzieży towarzyszyła kadra pedagogiczna. 

Spotkanie rozpoczęło się, 9 kwietnia, drogą krzyżową na wałach jasnogórskich. Rozważania poszczególnych stacji przygotował ks. Piotr Wyszyński. 

Następnie uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu. Około godziny 21.30 dwugodzinne czuwanie prowadziła młodzież z Zespołu Szkół Salezjańskich z Łodzi.  

W tym czasie salezjanie posługiwali w konfesjonałach. Przed północą odbyła się Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Julian Dzierżak.  

Za posługę ministrancką i oprawę muzyczną odpowiedzialni byli uczniowie ze szkół Inspektorii Warszawskiej. 

„Wyjątkowym momentem czuwania było pożegnanie się z Matką Bożą. Każdy z nas podchodził przed obraz Matki Bożej, składaliśmy modlitwy dziękczynne, błagalne, pochwalne. Był to moment pełny wzruszania” – mówi jedna z uczestniczek. 

“O godzinie 1:30 mieliśmy okazję być obecni przy zasłonięciu obrazu, po czym rozeszliśmy się do autokarów i bezpiecznie wróciliśmy do domów” – mówi uczestnik pielgrzymki. 

Pielgrzymowanie do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze jest piękną polską tradycją wpisaną w kulturę narodu. Liczne pielgrzymki przybywające do sanktuarium świadczą o wielkim kulcie otaczającym to miejsce.  

Fot. Salezjanie

Podziel się tym wpisem: