web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Salezjanie z Pindamonhangaby budują replikę domku Księdza Bosko

W roku 2024 Rodzina Salezjańska na całym świecie obchodzi 200. rocznicę Snu Księdza Bosko z 9. roku życia. W tym śnie Jezus i Matka Boża ukazali się Jankowi Bosko, wskazując mu jego powołanie: przemieniać trudną młodzież w dobrą młodzież.

Ten miał go w ubogim domu, w którym mieszkał z matką, dwoma braćmi i babcią; jego ojciec zmarł, gdy Janek miał zaledwie dwa lata. Aby upamiętnić tę rocznicę, salezjanie z Pindamonhangaby, w inspektorii Brazylii-Sao Paulo (BSP), budują replikę tego domku, w którym przeżywał swoje lata dziecięce Ksiądz Bosko.

Twórca projektu i dyrektor placówki salezjańskiej w Pindamonhangabie, ks. Agnaldo Soares Lima, mówiąc o „Domu Księdza Bosko”, wyjaśnił, że będzie to przestrzeń edukacyjna dla dzieci i młodzieży, w której będą mogli marzyć o swojej przyszłości i realizować swoje plany życiowe.

Każdy szczegół konstrukcji został skrupulatnie dopracowany. Oryginalne wymiary, mapowanie 3D i inne szczegóły dotyczące oryginału zostały przesłane z Włoch, aby replika była jak najwierniejsza. Do wystroju wewnętrznego i zewnętrznego zostały wykorzystane używane już cegły, tak aby „Casetta” („Domek”) przywoływała oryginalny wygląd. Ks. Agnaldo Soares Lima przeanalizował również inne repliki „Domku Księdza Bosko” na całym świecie, które znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Gwatemali i w północno-wschodniej Brazylii, w Jaboatão dos Guararapes.

Chce się, aby ten obiekt znalazł się również na trasie, jaką będą przemierzać pielgrzymi odwiedzający dolinę Paraíba, udający się do Aparecidy, Canção Nova i Sanktuarium San Frei Galvão; innymi słowy – by był częścią „Itinerarium Wiary”.

Oprócz „Domku” planowana jest także budowa budynku, w którym będą się znajdowały bar oraz przestrzeń formacyjna przybliżająca życie i działalność Księdza Bosko, a także mająca charakter ekologiczny, jako że ta replika znajduje się na obszarze zielonym o powierzchni 79 000 metrów kwadratowych, na skraju jeziora, czyli w środowisku sprzyjającym podnoszeniu świadomości na temat ochrony przyrody, zgodnie z nauczaniem papieża Franciszka.

Otwarcie „Domku Księdza Bosko” zaplanowane jest na 16 sierpnia 2024 r., w dniu urodzin Księdza Bosko.

Źródło: SDB.ORG


Podziel się tym wpisem: