web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Łódź. „Salezjański Klub Żeglarski”

W łódzkiej szkole salezjańskiej powstał klub żeglarski. Jego działalność rozpoczęła się od kursu żeglarskiego w roku 2023. Wówczas swój udział miała niewielka grupa uczniów i nauczycieli. Uwieńczyli swoje zmagania uzyskaniem patentu żeglarza jachtowego.

Z czasem władze szkoły postanowiły wykorzystać rosnące wśród młodzieży i dorosłych zainteresowanie żeglarstwem, tworząc klub żeglarski.

Salezjański Klub Żeglarski (SKŻ) oficjalnie rozpoczął swoją działalność
16 kwietnia 2024 r. Uroczystości rozpoczęły się Eucharystią w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, po której wręczono książeczki żeglarskie.

Na spotkaniu obecni byli młodzież, rodzice, bliscy oraz zaproszeni goście.
W sumie było ponad 200 osób. Zwieńczeniem całości był koncert piosenek szantowych w wykonaniu p. Andrzeja Koryckiego i p. Dominiki Żukowskiej.

Powstanie SKŻ to kolejna forma integracji salezjańskich szkół ogólnokształcących (Salezjańskiej Szkoły Podstawowej i Salezjańskiego LO) oraz salezjańskich szkół technicznych (Technikum Salezjańskiego i Salezjańskiej Szkoły Branżowej I st.) funkcjonujących w Łodzi przy ul. Wodnej.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pan Paweł Wojciechowski, nauczyciel żeglarstwa oraz dziadek jednego z uczniów. W trakcie uroczystości inaugurującej zgromadzeni podziękowali panu Wojciechowskiemu za to, że wykrzesał wśród wielu tę wyjątkową i niepowtarzalną pasję.

SKŻ jest sekcją Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej (SL SALOS) Wodna.

Dzięki takiemu partnerstwu SKŻ zyskuje sprawność organizacyjno-formalną, a SALOS kolejną ciekawą propozycję dla dzieci i młodzieży nie tylko ze szkół salezjańskich, ale także dla każdego, kto odkryje, iż warto znaleźć dla siebie pasję, która znajduje się w jego zakresie.


Podziel się tym wpisem: