web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Dostojnicy na święceniach biskupich

Msza Święta święceń biskupich kard. Ángela Fernándeza Artime, arcybiskupa ze stolicą tytularną Ursona, i bpa Giordana Piccinottiego, arcybiskupa ze stolicą tytularną Gradisca, przewodniczącego Administracji Dóbr Stolicy Apostolskiej, nie jest wydarzeniem wyłącznie salezjański. Święcenia te są wydarzeniem kościelnym, bo ci dwaj Synowie Księdza Bosko oddają się w pełni do dyspozycji Kościoła. Udział we Mszy Świętej licznych kardynałów i biskupów, przybyłych z całego świata, będzie również wyrazem “katolickości” tego obrzędu.

Uroczystej Mszy Świętej, będą przewodniczyć: kardynał Emil Paul Tscherrig, emerytowany nuncjusz apostolski we Włoszech i Republice San Marino.

Swój udział będą mieli także kardynałowie:

– Fernando Vergez Alzaga, przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego i Gubernatoratu Państwa Watykańskiego;

– Claudio Gugerotti, prefekt Dykasterii ds. Kościołów Wschodnich;
– Lazarus You Heung-sik, prefekt Dykasterii ds. Duchowieństwa;
– Arthur Roche, prefekt Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów;
– Domenico Calcagno, emerytowany przewodniczący APSA;
– Giuseppe Bertello, emerytowany przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Państwa Watykańskiego i Gubernatoratu;
– Cristóbal López Romero, SDB, arcybiskup Rabatu, Maroko, współkonsekrator;
– Daniel Fernando Sturla Berhouet, SDB, arcybiskup Montevideo, w Urugwaju;
– Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga, SDB, emerytowany arcybiskup Tegucigalpa;
– Riccardo Ezzati Andrello, SDB, emerytowany arcybiskup Santiago de Chile;

Na wydarzenie przybędą inni liczni biskupi, począwszy od biskupa Lucasa Van Looya, salezjanina, emerytowanego biskupa Gandawy w Belgii, który jest także współkonsekratorem. Zgłoszonych biskupów jest już około 20, ale może ich przybyć znacznie więcej.

Biorąc pod uwagę kościelne znaczenie tego wydarzenia, “Vatican News” zapewni również transmisję na żywo w językach włoskim i angielskim. Salezjańska Agencja Informacyjna (ANS) uczyni to samo na kanale YouTube ANS z komentarzami w językach włoskimangielskimhiszpańskimfrancuskim i portugalskim.

Po uroczystości święceń będzie czas na gratulacje pod adresem kard. Fernándeza Artime i biskupa Piccinottiego, a także agapę.

Źródło: ANS


Podziel się tym wpisem: