web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Czerwińsk. Inspektorialne Spotkanie Animatorów -2024. Relacja dzień po dniu

W Czerwińsku nad Wisłą trwa kolejna edycja Inspektorialnego Spotkania Animatorów. Wydarzenie przyciągnęło uczestników z całej Polski, m.in.: Olsztyna, Czerwińska, Suwałk, Woźniakowa, Ełku, Żyrardowa, Warszawy, Różanegostoku, Płocka, Kielc i Krakowa.

Pierwszy dzień (1 maja): „Dzisiejszy dzień rozpoczął się od przywitania gości i przedstawienia osób odpowiedzialnych za wydarzenie. Następnie poznaliśmy się nawzajem, po czym wspólnie tańcowaliśmy na dyskotece w tematyce wesela”– mówi ks. Szymon Mastalarz SDB.

Po wieczornych modlitwach siostra Kinga FMA skierowała do młodzieży słówko nawiązujące do tematu tegorocznego ISA, czyli – „DAJĘ SŁOWO”!

Kolejny dzień (2 maja) naznaczony był spotkaniami kierowników oratoriów.

Wydarzenie złożone było z dwóch części: formacji i szkolenia.

Pierwszą prowadziła p. Dorota Pośpiech, przybliżyła ona kierownikom zasady prowadzenia profili społecznościowych na Facebooku.

Kolejna część to funkcja informacyjna prowadzona przez ks. Szymona Mastalerza SDB ze Stowarzyszenia EMAUS przy Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym. Prelegent przybliżył plany i bieżącą działalność sektora młodzieżowego.

Tego też dnia młodzież salezjańska modliła się u stóp obrazu Matki Bożej w czerwińskiej bazylice.

Następnie animatorzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach medialnych, turnieju piłki siatkowej. Była też okazja do powtórzenia sobie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy wyrażali siebie w formie artystycznej – tworząc prace malarskie.

Po pełnym dniu wrażeń młodzież udała się na adorację. A cały dzień zakończył się Mszą Świętą.

Nowy dzień, nowe wyzwania (3 maja). Dzień wyjątkowy dla wszystkich uczestników spotkania. Tego dnia przypada: Ustanowienie Konstytucji 3 maja oraz Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

Dzień u animatorów zaczął się od wspólnego spotkania przy stole liturgicznym. Po Mszy Świętej uczestnicy wzięli udział w debatach, pomiędzy oratoriami.

Po południu uczestnicy zwiedzali miasto, w troszkę inny sposób. Animatorzy z Czerwińska zorganizowali dla gości grę terenową. Finał odbył się nad Wisłą. Stamtąd animatorzy wraz z ksiądz biskupem udali się do czerwińskiej bazyliki.

Pełen atrakcji dzień zakończył się grą: ,,KOCHAM CIĘ POLSKO”, która nawiązywała do uroczystości dnia.

Kolejny a zarazem ostatni dzień (4 maja) Inspektorialnego Spotkania Animatorów w Czerwińsku nad Wisłą dobiegł końca!

Przed południem w klasztorze odbył się blok konferencyjny, który był ostatnim krokiem przed uroczystością, na którą przygotowywali się uczestnicy.

Radosną atmosferę tego czasu podkreśliły śluby wieczyste złożone przez kl. Piotra Karosa. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz inspektor Tadeusz Jarecki. Życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki w jego formacji kapłańskiej.

Następne spotkanie animatorów odbędzie się w Sokołowie Podlaskim!

Wszystkim obecnym w Czerwińsku życzymy Bożego błogosławieństwa.


Podziel się tym wpisem: