web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Legionowo. Jak wyrazić siebie?

W legionowskiej szkole odbyły się warsztaty teatralne. Przez teatr można wyrażać emocje, uczucia, pokazywać i opowiadać historie.

Teatr, szczególnie aktorstwo, uwrażliwia na piękno, umożliwia rozwój osobisty oraz kontakty społeczne. Odgrywanie scen pomaga w zwiększaniu własnej wartości, empatii, odpowiedzialności, wpływa na pewność siebie. Udział w zajęciach teatralnych poprawia pamięć i koncentrację.

Teatr kształci wyobraźnię, pomaga rozumieć i interpretować kompleksowe sytuacje życiowe oraz rozwija zdolności interpersonalne.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.

Warsztaty prowadzili aktorzy teatru „Łątka” – pani Małgorzata i pan Artur Zajt.

Uczniowie dowiedzieli się, po co ludziom teatr, zgłębili tajniki sztuki teatralnej. Dowiedzieli się też, czym jest baśń i jakie są jej cechy. Wzięli udział w teleturnieju. Za każdą poprawną odpowiedź uczniowie zdobywali złote talary i srebrne denary.

Obejrzeli również baśń „O dwóch braciach”. Otrzymali program teatralny, z którego podczas szkolnej innowacji teatralno-polonistycznej wykonali makietę sceny teatru lalkowego.

Teatr jest jedną z form sztuki, potężnym narzędziem edukacyjnym, które ma ogromny wpływ na rozumienie przez dzieci i młodzież otaczającego świata.


Podziel się tym wpisem: