web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Światowa Nowenna przed uroczystością Maryi Wspomożycielki

Rośnie oczekiwanie na rozpoczęcie Światowej Nowenny przed uroczystością Maryi Wspomożycielki 2024. Podczas gdy czciciele Maryi z całego świata przygotowują się do tej duchowej wędrówki, która ma być podjęta wspólnotowo, osoby odpowiedzialne za tę inicjatywę ukończyły i udostępniły przetłumaczone teksty, które będą towarzyszyć proponowanym filmikom. 

Pomysł tej nowenny dla Rodziny Salezjańskiej z całego świata wyszedł od Przełożonego Generalnego, obecnie kardynała Ángela Fernándeza Artime, w 2018 roku, z okazji 150. rocznicy inauguracji i konsekracji Bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie (1868-2018). Od tego czasu, widząc, z jakim przyjęciem się spotyka, jest ona kontynuowana każdego roku, uwypuklając za każdym razem pewne szczególne aspekty nabożeństwa do Maryi. Warto tu wspomnieć chociażby o edycji 2020, szczególnie znaczącej, bo odbywającej się w sytuacji zagrożenia życia, który przeżywaliśmy w związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19.

Gdy chodzi o edycję 2024, źródłem inspiracji jest motto Wiązanki łączące się z tegoroczną, dwusetną rocznicą Snu Księdza Bosko z 9. roku życia: “Sen, który rodzi marzenia. Serce, które przemienia ‘wilki’ w ‘baranki’”. Jako przewodnika w tej podróży proponuje się św. Ludwika Marię Grignion de Montfort, którego fragmenty pism będą dla nas niczym piękne duchowe perły, którym będziemy mogli się delektować dzień po dniu.

Filmiki będą ukierunkowywać czcicieli Maryi z Rodziny Salezjańskiej na wspólnej, duchowej drodze. Pierwsze z nich będą dostępne od wtorku, 14 maja.

Źródło: ANS


Podziel się tym wpisem: