web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Czerwińsk nad Wisłą: „Rodzina Bogiem silna…”

1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, w Czerwińsku nad Wisłą miało miejsce spotkanie Rodziców oraz Rodzin Salezjanów.

Była to wspaniała okazja do zacieśniania więzi i budowania relacji. Okazja do wypowiedzenia słów „dziękuję” oraz „kocham Cię”.

W pierwszej części spotkania rodzice oraz najbliżsi przywitani zostali przez ks. Piotra Sosnowskiego SDB, wikariusza inspektora.

Był czas wspomnień. Jeden z rodziców wspomina: „Pamiętam, gdy syn poinformował nas o chęci wstąpienia do zakonu. Wtedy radość przeplatała się ze łzami”. Inni synowie opuszczali rodzinne domy, idąc do zgromadzenia. Przy dźwiękach akordeonu, w rodzinnym klimacie, śpiewano pieśni religijne, a także biesiadne.

W klasztornej kaplicy, która dla wielu salezjanów przywołuje wspomnienia nowicjatu, uczestnicy dziękowali Bogu za dar rodzin, gdyż jak powiedział w kazaniu ks. Piotr Sosnowski – „rodziców nikt nie jest w stanie zastąpić”. Mszy przewodniczył ks. Szymon Mastalerz SDB.

Ostatnim punktem było spotkanie przy stole, obiad oraz kawa i domowe wypieki naszych mam.

W Piśmie Świętym możemy przeczytać o obowiązkach dzieci oraz obowiązkach rodziców względem dzieci:

  • „Niegdyś bowiem byliście ciemnością, lecz teraz jesteście światłością w Panu: postępujcie jak dzieci światłości! Owocem bowiem światłości jest wszelka prawość i sprawiedliwość, i prawda. Badajcie, co jest miłe Panu. I nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności, a raczej piętnując, nawracajcie [tamtych]” (por. Ef 5, 8-11);
  • „Z całego serca czcij swego ojca, a boleści rodzicielki nie zapominaj! Pamiętaj, że oni cię zrodzili, a cóż im zwrócisz za to, co oni tobie dali?” (por. Syr 7, 27-28);
  • „A [wy], ojcowie, nie pobudzajcie do gniewu waszych dzieci, lecz wychowujcie je stosując karcenie i napominanie Pańskie” (por. Ef 6, 1);
  • „Masz dzieci? Wychowuj je, zginaj im karki od młodości. Córki posiadasz? Czuwaj nad ich ciałem, a nie uśmiechaj się do nich! Wydaj za mąż córkę, a dokonasz wielkiego dzieła, ale daj ją mądremu mężowi” (por. Syr 7, 22-25).

Podziel się tym wpisem: