web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Lutomiersk: Pierwsze rozstania – pożegnanie maturzystów 2024 

9 czerwca o godzinie 10:00 rozpoczął się ostatni akt pobytu klasy maturalnej w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Lutomiersku. 

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyli dyrektorzy szkoły: ks. Kazimierz Dąbrowski i ks. Dariusz Skowron, a akompaniował Adrian Szmigielski- tegoroczny absolwent. Tuż po Mszy pięciu uczniów wystąpiło z krótkim koncertem, prezentując zróżnicowany program i wyjątkowe zdolności. Każdy z nich uzyskał z instrumentu na egzaminie końcowym zasłużoną ocenę bardzo dobrą, a dzięki temu koncertowi zgromadzeni mogli wysłuchać ich dyplomowych wykonań. 

Po krótkiej przerwie uczniowie, nauczyciele, księża, rodzice i inni goście przenieśli się do auli szkolnej. Tam nastąpiło rozdanie świadectw, nagród, dyplomów i drobnych pamiątek. Wzruszenie co chwila odbierało głos, ale życzliwa atmosfera łagodziła emocje. W imieniu rodziców podziękowania złożyła Pani Renata Poreda- Piętka. W imieniu odchodzących przewodniczący klasy Adrian Szmigielski. Tradycyjnie głos zabrali dyrektorzy i wychowawczyni- Emilia Merecka-Kułak. Absolwenci odsłonili swoje wyjątkowe tablo. 

Miłym akcentem było pożegnanie przez uczniów klasy trzeciej. Tradycyjne przemówienie poprzedziło zabawny quiz, w którym uczestniczyli wszyscy obecni. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Dziedzic- okazuje się, że o szkole i uczniach wie wszystko! 

Później wszyscy absolwenci dostali nagrody w postaci figurki “Oskara” w charakterystycznej dla nich kategorii. I każdy podzielił się zabawnymi wspomnieniami ze szkoły. 

Jak co roku posadzono drzewko – tym razem patronem rocznika 2024 wybrano Domenico Scarlattiego. Przy drzewku miała miejsce ostatnia już  tego dnia sesja zdjęciowa. Później wszyscy poszli na obiad i pyszne wypieki przywiezione przez rodziców.  Była jeszcze chwila na ostanie rozmowy, wspomnienia i podzielenie się planami na przyszłość. 

W miłej atmosferze ostatni akt dobiegł końca. 

Żegnamy sympatyczną ósemkę dyplomowanych muzyków- instrumentalistów. 

Rocznik 2024 to w kolejności alfabetycznej: 
Adam Bartołd 
Miłosz Choiński 
Krzysztof Dziedzic 
Adam Łopatka 
Dawid Nowosad 
Adam Piętka 
Mateusz Posypanko 
Adrian Szmigielski 

Drodzy Absolwenci! 

Niech wygrają marzenia, niech Wasze życie będzie piękne, dobre i mądre! Będzie nam Was brakowało! 

Autor

Emilia Merecka-Kułak 


Podziel się tym wpisem: