web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Łódź: „Marzyć, pragnąć, śnić”?

„Marzyć, pragnąć, śnić” to hasło tegorocznych półkolonii zorganizowanych i przeprowadzonych przez Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi. Podczas dwóch turnusów odbywających się w pierwszych tygodniach wakacji udział weźmie ponad czterdzieści osób

Zajęcia programowe prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. W planie wypoczynku jest modlitwa i słówko, integracja w grupach, zajęcia edukacyjne oraz plastyczne i muzyczne. Nie zabraknie również zwiedzania atrakcji miejskich takich jak Muzeum Archidiecezji Łódzkiej, Muzeum Komunikacji Miejskiej w Łodzi, Muzeum Pałac Herbsta i Centralnego Muzeum Włókiennictwa.

Ofertę programową półkolonii uzupełnią pozamiejskie wycieczki. W pierwszym tygodniu do Zgierza połączona ze zwiedzaniem Rynku, Parku Kulturowego „Miasto Tkaczy” a w drugim turnusie do Poddębic, gdzie uczestnicy zobaczą Park zmysłów, pałac oraz Rynek miejski. Podczas półkolonii dzieci i młodzież będą poznawać również historię oraz patronów roku 2024 – błogosławioną Rodzinę Ulmów, abp. Antoniego Baraniaka oraz polskich olimpijczyków.

Zajęcia w grupach, filmy edukacyjne, pogawędki, gra terenowa, spotkanie z książką – wszystko to przybliży ciekawe wydarzenia i postaci historyczne.

Oratorium pragnie podziękować Wojewodzie łódzkiemu (Kuratorium Oświaty w Łodzi) za dofinansowanie półkolonii oraz wszystkim wychowawcom, salezjanom i osobom życzliwym, które zaangażowały się w przeprowadzenie półkolonii.

Fot. ks. Szlufik


Autor
Ks. Piotr Szlufik SDB


Podziel się tym wpisem: