web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Sokołów Podlaski: Wyjazdy, atrakcje i wspólnota

W dniach 24–28 czerwca odbyły się letnie półkolonie organizowane przez Oratorium im. bł. Filipa Rinaldiego w Sokołowie Podlaskim.

W wydarzeniu uczestniczyło 100 dzieci z regionu sokołowskiego. Na uczestników czekały liczne atrakcje. Poniżej kilka słów na temat niektórych z nich.

Ważnym punktem każdych wakacji jest bezpieczeństwo. Tak było i tym razem. Organizatorzy zorganizowali spotkanie profilaktyczne z funkcjonariuszami Policji i Państwowej Inspekcji Sanitarnej w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Kolejnego dnia dzieci wraz z opiekunami doznawały wodnego szaleństwa w Parku Wodnym w Siedlcach. Tam szaleństwom nie było końca. Była także strefa ciszy, kto chciał mógł odpocząć. 

Kolejną atrakcją była wycieczka do „Alpakowa” w Śledzianowie oraz do „Pasieki pod Kaliniakiem”. Wycieczka edukacyjna, która pokazała życie i pracę pszczół oraz pszczelarza. Uczestnicy dowiedzieli się m.in., że pszczoła żyje średnio 6 tygodni, w przeciągu tego czasu zbiera łyżeczkę miodu. 

Wielką radość sprawiła wycieczka do „Parku Przygód” w Siedlcach. Tam dzieciaki biegały, skakały, krzyczały, a wszystko dzięki dmuchańcom, wspinaczce linowej i innym atrakcjom tego miejsca.

W trakcie półkolonii odbyły się igrzyska sportowe, w czasie których młodzi sprawdzali się w poszczególnych dyscyplinach sportowych. A już niebawem będą Igrzyska Olimpijskie we Francji. Kto wie, może wśród tej grupy był ktoś, kto za kilka lat wystartuje w olimpiadzie. 

Dziękujemy wszystkim wychowawcom, animatorom, uczestnikom i dzieciom.

Czas wypełniony był atrakcjami. Wiele także wnoszą spotkania i rozmowy z rówieśnikami, nawiązsnie nowych znajomości, a wszystko w duch salezjańskim.

Fot. Salezjanie

Podziel się tym wpisem: