web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Shaping Tomorrow”: dziesięć kluczowych pytań dotyczących AI

Sztuczna inteligencja (AI) jest obecnie bardzo modnym tematem: wiele osób o niej mówi, choć nie zawsze z taką samą wiedzą. Dlatego też, w ramach przygotowań do Sympozjum Komunikacji Społecznej 2024 “SHAPING TOMORROW” – które odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia 2024 r. w pomieszczeniach Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego (UPS) w Rzymie – Sektor Komunikacji Społecznej Zgromadzenia udostępnia bardzo pomocne narzędzie w formie 10 pytań i odpowiedzi, chcąc pomóc lepiej zrozumieć to zagadnienie. 

“Dziś wydaje się, że nie jesteśmy tak daleko od tego, co widzieliśmy w niektórych filmach Stevena Spielberga, gdzie maszyny wykonywały za nas wiele zadań. Prawda jest taka, że technologia cyfrowa szybko się rozwija, a innowacje nie wchodzą powoli (…). Ale tak samo oczywista jest przepaść spowodowana wiekiem, analfabetyzmem cyfrowym, brakiem dostępu do Internetu, oporem wobec zmian, ubóstwem…” – zauważa ks. Carlos Méndez, wenezuelski salezjanin i ekspert w tej dziedzinie.

“Dlatego jako ludzie przekazu musimy jako pierwsi edukować i informować o nowościach, odkryciach i rozwoju w wielkim świecie komunikacji i technologii” – kontynuuje ten salezjanin.

Pewne pytania nie mogą zatem pozostać bez odpowiedzi: Czym jest sztuczna inteligencja? Jak ona działa? Czy jest użyteczna? Jakie wiążą się z nią wyzwania etyczne?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można uzyskać, pobierając i zapoznając się ze specjalnie przygotowanym i dostępnym materiałem w trzech językach – włoskim, angielskim i hiszpańskim – na dole strony.

“Zachęcamy do wzięcia udziału w Sympozjum Komunikacji Społecznej, które odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia 2024 r. w Rzymie” – zapraszają przedstawiciele Sektora Komunikacji Społecznej.

“Shaping Tomorrow” jest już dostępny na Facebooku i Instagramie.

Źródło: ANS


Podziel się tym wpisem: