web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Płock: Wakacje, zabawa, modlitwa

W dniach 1–5 lipca odbył się drugi turnus półkolonii letnich zorganizowanych przez Oratorium im. św. Dominika Savio w Płocku.

Podczas pierwszego turnusu w wydarzeniu uczestniczyło 75 osób, w tym 10 osób z obsługi – wychowawcy i animatorzy. Zajęcia programowe prowadzone były od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00–15.00.

W planie wypoczynku była modlitwa i słówko na dzień dobry, animacja muzyczna, integracja w grupach, zajęcia plastyczne.

Na uczestników czekały liczne atrakcje.

Pierwszego dnia uczestnicy wyjechali do sali zabaw „Fikołki” w Galerii Mazovia oraz do Parku Wodnego w Płocku. Był to czas radości i pozytywnego zmęczenia. 

Kolejną atrakcją była wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Na uczestników czekały zajęcia muzyczne prowadzone przez ks. Krzysztofa Toczyskiego SDB. Zajęcia wywołały mnóstwo uśmiechów. Uczestnicy prezentowali także swoje talenty, śpiewając czy grając na instrumentach.

Innego dnia było coś dla miłośników kina, wyjście na film: „Arka Noego. Ahoj przygodo!”.

Dzieci z wielką ochotą uczestniczyły w grach i zabawach na boisku sportowym.

W piątek była Eucharystia sprawowana przez Kierownika Oratorium ks. Henryka Chibowskiego, który do czytań z dnia wygłosił homilię o powołaniu.

„Dziękujemy wszystkim wychowawcom, animatorom, uczestnikom, a przede wszystkim rodzicom, którzy zaufali nam, salezjanom, i przyprowadzili swoje dzieci. Zainteresowanie półkoloniami jest bardzo duże. Otrzymaliśmy wiele podziękowań od rodziców” – mówi ks. Chibowski.


Podziel się tym wpisem: