web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Głosków. Na pielgrzymim szlaku

Na całym świecie istnieje wiele miejsc pielgrzymkowych. Najbardziej znane kierunki to: Ziemia Święta, Włochy, Francja, Meksyk, Hiszpania, Portugali, Bośnia i Hercegowina.

Miejsca związane są z życiem i działalnością Pana Jezusa Chrystusa, objawieniami i kultem Matki Bożej oraz z apostołami i świętymi.

Czas pielgrzymki to czas modlitwy, zwiedzania, przemiany, doświadczenia.

Od 26 kwietnia do 5 maja z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Głoskowie 61 osób wyjechało na majówkową pielgrzymkę do Włoch i Francji.

Na pielgrzymim szlaku znalazło się sanktuarium maryjne Castelmonte we Włoszech, Udine i Vallecrosia, gdzie przed laty przybył sam ks. Bosko, aby założyć dzieło salezjańskie.

Podczas pobytu w Vallecrosii uczestnicy zwiedzali położone nieopodal Sanremo, Niceę, Księstwo Monako.

Kulminacyjnym punktem wyjazdu była pielgrzymka do Turynu na Valdocco. Wizyta w Muzeum Domu ks. Bosko, modlitwa przy grobie świętego i sam pobyt w tym wyjątkowym miejscu stały się niezapomnianym doświadczeniem dla dzieci, młodzieży i dorosłych ze wspólnoty parafialnej z Głoskowa.

„Dziękujemy kapłanom za zorganizowanie tego wspaniałego wyjazdu, dzięki któremu mogliśmy doświadczyć, poczuć moc salezjańskiego charyzmatu” – mówi uczestniczka wyjazdu.

Ruch pielgrzymkowy przyciąga coraz więcej osób. Ciekawość, modlitwa, nowe doświadczenia kierują wiernych do miejsc, w których żyli święci.


Podziel się tym wpisem: