web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

“Shaping Tomorrow”: radzenie sobie z kryzysem

Warren Buffett, wybitny amerykański przedsiębiorca i biznesmen oraz wynalazca, uważany za jednego z odnoszących największe sukcesy inwestorów na świecie, powiedział: “Potrzeba 20 lat, by zbudować swoją reputację, i zaledwie 5 minut, by ją zniszczyć. Jeśli będziesz o tym pamiętał, zaczniesz inaczej podejmować decyzje”.

Przyczyny kryzysów związanych z komunikacją społeczną mogą być różne, od najprostszych do najbardziej złożonych. W każdym razie zawsze dobrze byłoby ich unikać; ale jeśli, jak to się dzieje, zdarzają się, ważne jest, aby wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. O tym również będzie mowa podczas “SHAPING TOMORROW”, Sympozjum Komunikacji Społecznej, które Sektor Komunikacji Społecznej Zgromadzenia Salezjańskiego organizuje w dniach 1-7 sierpnia 2024 r. w pomieszczeniach Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego (UPS) w Rzymie.

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, podchodząc do kwestii radzenia sobie z kryzysem z perspektywy komunikacji, jest rozeznanie wszystkiego, co można zrobić, aby mu zapobiec: wdrożyć mechanizmy zapobiegawcze, takie jak szkolenia z komunikacji społecznej; wybrać grupę osób, które podejmą działania w przypadku kryzysu i odpowiednio je przeszkolić; opracować konkretne procedury komunikacji i dokumenty…

Jeśli jednak dojdzie do kryzysu – a w kontekście życia zakonnego zdarza się to również często, biorąc pod uwagę wyższe standardy spójności i moralności wymagane od jego członków – wskazane jest, aby mieć jasność co do tego, co robić i przestrzegać pewnych kluczowych zasad, które, jeśli są sumiennie przestrzegane, znacznie poprawiają zdolność komunikowania się w często zawiłych sytuacjach, czyniąc to w sposób uporządkowany i przejrzysty. Te zasady to: skuteczność i szybkość reakcji, praca zespołowa, jasne określenie ról i rangi koordynatora komunikacji społecznej, dbałość o komunikację wewnętrzną i zintegrowaną, której towarzyszy ciągłe monitorowanie rozwoju sytuacji.

I wreszcie, zarządzanie komunikacją w stanie kryzysu nie kończy się nawet wraz z zażegnaniem kryzysu: nawet po jego zakończeniu konieczne jest podjęcie innych podstawowych kroków w celu odzyskania wiarygodności, odnowy i odpowiedniego zreformowania, wyciągając wnioski z doświadczeń, które były naszym udziałem.

Dla chcących pogłębić ten temat na dole strony dostępny jest – w językach włoskim, angielskim i hiszpańskim – krótki przewodnik, rodzaj “vademecum”, który dotyczy podstawowych kroków w radzeniu sobie z kryzysem, którego autorem jest ks. Maciej Makuła z Sektora Komunikacji Społecznej Zgromadzenia.

„Zapraszamy na Sympozjum Komunikacji Społecznej, które odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia 2024 r. w Rzymie” – ponawiają zaproszenie przedstawiciele Sektora Komunikacji Społecznej.

Przypominamy, że strona na Facebooku i profil na Instagramie “Shaping Tomorrow” są już aktywne.

Źródło: ANS


Podziel się tym wpisem: