web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Projekt 799: Zakup komputerów

Salezjańskie Liceum św. Dominika Savio w Kabwe to jedna ze szkół, dla której wyzwaniem jest liczba komputerów w stosunku do liczby uczniów. Szkoła jest wyposażona tylko w 3 przestarzałe komputery, a pracownia komputerowa w zasadzie nie istnieje.

Liczba uczniów wynosi blisko 600. Aby obsłużyć tak ogromną grupę podopiecznych, niezbędny jest zakup nowoczesnych komputerów, wyposażenie i remont pracowni informatycznej.

Jeśli możesz, wesprzyj projekt 799!

Salezjanie założyli centrum misyjne St. Mary’s w 2003 r. Miało się to przyczynić do rozwoju lokalnej społeczności oraz pomóc dzieciom i młodzieży w zdobyciu edukacji. W skład misji wchodzi parafia, szkoła średnia, oratorium oraz nowicjat.

W XXI wieku znajomość obsługi komputera oraz urządzeń biurowych jest podstawą. Zmodernizowany i zakupiony nowy sprzęt komputerowy oraz wyposażenie pracowni komputerowej sprawią, że uczniowie ze szkoły będą mieli szansę zdobycia wiedzy, co przełoży się na nowe możliwości.

Przewiduje się, że dzięki nowoczesnym komputerom oraz szkoleniom młodzi ludzie będą mogli stać się produktywni i uzyskać lepsze kwalifikacje, aby otrzymać możliwości zatrudnienia, do których wcześniej nie mieli przygotowania oraz dostępu. Co więcej, wyposażenie pracowni komputerowej pomoże młodym ludziom w przezwyciężeniu przepaści cyfrowej, która jest często widoczna w społeczeństwie.

„Za zebrane pieniądze chcemy kupić komputery, monitory, klawiatury, myszy, kable sieciowe, złącza, oprogramowanie, a także odnowić samą pracownię” – mówi ks. dyrektor Jacek Zdzieborski.

Za projekt odpowiada brat Joseph Nyondo SDB.

Źródło: Misje salezjanie


Podziel się tym wpisem: