web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Ks. Bosko u… św. Barbary w Łodzi

W niedzielę 31 stycznia parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Łodzi świętowała doroczny odpust ku czci św. Jana Bosko.

Na wszystkich mszach świętych odprawianych tego dnia słowo Boże głosił kierownik Oratorium im. św. Dominika Savio i katecheta szkolny ks. Piotr Szlufik. Szczególną liturgią była eucharystia o godz. 10.00 i 11.30. W pierwszej z nich wzięli udział uczniowie i rodzice Salezjańskich Szkół Rzemiosł oraz ministranci Zespołu Szkół Salezjańskich. Na drugiej z mszy św. swoje przyrzeczenia odnowili współpracownicy a dzieci przyniosły do ołtarza dary ofiarne. Dodatkowo rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. „Ksiądz Bosko oczami dzieci”. Trzyosobowe jury spośród niemal 60 prac wyłoniło zwycięzców oraz przyznało wyróżnienia w dwóch kategoriach: „portret ” i  „obraz z przesłaniem”.

Wspólnota salezjańska dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie odpustowej uroczystości i w niej uczestniczyli: wspólnocie Służby Liturgicznej Zespołowi Szkół Salezjańskich oraz Salezjańskiej Rzemiosł, Salezjanom Współpracownikom, byłym wychowankom, dzieciom, młodzieży i nauczycielom ze szkół, parafianom oraz oratorianom a także wszystkim dobrodziejom i sympatykom salezjańskiego dzieła na ul. Wodnej w Łodzi.

Ks. Piotr Szlufik SDB

Powiązane posty:


Podziel się tym wpisem: